همیشه سبز

یک مقام مسئول در وزارت بازرگانی خبر داد ذخیره سازی مطلوب کالا در راستای اجرای
نویسنده : سبز - ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ مهر ،۱۳۸٩
 

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم وزارت بازرگانی گفت: در راستای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها، ذخیره سازی مطلوب کالاها انجام شده است.
یدالله صادقی در گفت وگو با مهر گفت: مطابق هماهنگی های به عمل آمده از سوی وزارت بازرگانی با تولیدکنندگان و تشکل های بخش خصوصی، کار ذخیره سازی میوه شب عید برنامه ریزی شده و هماهنگی های لازم با استانهای تولیدکننده در حال انجام است.
وی افزود: برای تامین میوه شب عید، ارزیابی نیاز در هر یک از استانهای کشور صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: همچنین وزارت بازرگانی برای تامین کالاها و نیازمندی های مردم که ممکن است در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها نیاز به عرضه آنها بیش از گذشته برای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها باشد، طرح ذخیره سازی کالاهای حساس و ضروری را تدارک دیده که هم اکنون در مرحله اجرایی است.
به گفته صادقی، در این راستا با تامین کنندگان کالا و بانکها مذاکراتی انجام گرفته تا تسهیلات مورد نیاز بخش خصوصی برای انجام کار ذخیره سازی را در اختیار قرار دهند.
وی میزان ذخیره کالاهای اساسی را هم اکنون مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: هم اکنون برنج، شکر، روغن، گوشت قرمز و مرغ به اندازه کافی از سوی بخش خصوصی و با هماهنگی وزارت بازرگانی ذخیره سازی شده و کار ذخیره سازی مابقی کالاها از جمله چند قلم حبوبات نیز در حال انجام است.
مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت بازرگانی ادامه داد: در این راستا هفته ای دو جلسه به طور فعال با مسئولان بانکی، تولیدکنندگان و دستگاههای ذیربط در امر ذخیره سازی کالا برگزار می شود تا تامین مالی در اسرع وقت صورت گیرد.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاههای بهاره و فروش های فوق العاده به مناسبت ایام پایانی سال خبر داد و گفت: در این میان در حال انجام هماهنگی های لازم با اصناف و سازمانهای بازرگانی هستیم.
وی تصریح کرد: به هرحال، برنامه های تنظیم بازار وزارت بازرگانی در قالب هماهنگی با تولیدکنندگان و شبکه های توزیع پایه ریزی و برخی از آنها در قالب پروژه هایی تدوین و تنظیم شده است. در این میان برای کالاهای پرمصرف، هماهنگی های لازم با تولیدکنندگان و تشکل های بخش خصوصی صورت گرفته تا کالاهای ضروری و اساسی مردم تامین و عرضه شوند.