همیشه سبز

مدیر کل سیاسی وزارت کشور:تحریم ها علیه ایران کمتر از 10درصد گردش مالی کشور است
نویسنده : سبز - ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ مهر ،۱۳۸٩
 

مدیر کل سیاسی وزارت کشور تحریم ها علیه کشورمان را شامل کمتر از 10درصد گردش مالی کشور دانست.
محمود عباس زاده مشگینی که در کنگره سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی سخن می گفت تصریح کرد: کشور ما به لحاظ عینی در بهترین شرایط اقتصادی و سیاسی ممکن قرار دارد و بعد از انقلاب برای اولین بار است که در حوزه اقتصاد نرخ تورم به رقم 89. می رسد.
وی نمونه دیگر موفقیت اقتصادی را در عرصه بنزین دانست که کشور توانست در عرض چند ماه از یک واردکننده به کشور صادرکننده تبدیل شود.
عباس زاده مشگینی، واقعیت تحریم ها را برخلاف تصویر ایجاد شده در غرب عنوان کرد و گفت: گردش مالی اقتصاد ایران 700 الی 800 میلیارد دلار است در حالی که کل کالاهای مورد نیاز داخلی که به نوعی با بحث تحریم ها مرتبط است بین 30 الی 40 میلیارد دلار است که این میزان کمتر از 10درصد گردش مالی کشور است.
وی تاکید کرد: در خاورمیانه هیچ ثباتی و تعادلی بدون محاسبه قدرت و تدبیر ملت ایران ایجاد نمی شود.
مشگینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آخرین راهبرد ملی آمریکا گفت: به طور قطع، آمریکا به هیچ وجه راهبردهای اصلی خود را منتشر نمی کند ولی سندی که به عنوان راهبرد امنیت ملی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده به نوعی گفت وگو و ادبیات این کشور با جامعه جهانی است.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور درخصوص این راهبرد، گفت: در این راهبرد 60 صفحه ای در حدود 50 مورد عبارت رهبری آمریکا مورد تاکید قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در این سند آمریکا دارای مولفه هایی است، اظهار داشت: اولین شاخص از مولفه های رهبری آمریکا، منافع آمریکا است و در آن از تنها مجموعه ای که با عنوان دوست یاد شده رژیم صهیونیستی است و در این سند، کاخ سفید هم پیمانان اروپایی خود را نیز فراموش کرده است.
مشگینی با اشاره به اینکه در این سند آن کشورهایی که با آمریکا هستند حق مطلق و کشورهایی که با آمریکا نیستند باطل اند، ادامه داد: این تعریف، فاشیستی ترین تعریف ازسیاست است که به شکلی بی شرمانه به همه ملت های دنیا توهین شده است.