همیشه سبز

فرزند شهید حجت الاسلام مقدسیان: خانواده شهدا اجازه سوءاستفاده را به فتنه گران نم
نویسنده : سبز - ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ مهر ،۱۳۸٩
 

فرزند شهید حجت الاسلام محمد مقدسیان گفت خانواده معظم شهدا با بصیرت خود، اجازه سوءاستفاده را به جریان فتنه و گروه های معاند ولایت ندهند.
حجت الاسلام عبدالحمید مقدسیان فرزند شهید «حجت الاسلام محمد مقدسیان» از مبارزان فدائیان اسلام و همرزم شهید آیت الله محلاتی است. وی در گفت وگو با فارس در خصوص اعلام حمایت برخی خانواده شهدا از جریان فتنه اظهار داشت: ظرفیت این خانواده ها با شهیدشان کاملاً متفاوت است، چرا که دیدگاه و زمان حیات این خانواده ها با دیدگاه شهیدان والامقام کاملاً متفاوت است؛ اما نکته مهم این است که جریان فتنه برای تطهیر خود با هر ترفندی به دنبال جلب حمایت خانواده شهداست.
حجت الاسلام مقدسیان افزود: جریان فتنه برای اینکه ادعا کند خانواده شهدا و روحانیت و تشکیلات مورد حمایت مردم، حامی آنها هستند، از این گونه رفتارهای بی بصیرت طرفداری می کند.
وی خاطرنشان کرد: به هر حال شیطان دستش قوی است و به دنبال این است که از هر جریان و تشکیلاتی بهره برداری خود را داشته باشد و خانواده معظم شهدا باید آگاهی خود را نسبت به شرایط زمان و مکان بیشتر کنند و اجازه ندهند که گروه ها و جریان هایی که عناد آنها با ولایت و انقلاب محرز است، از آنها سوء استفاده کنند. حجت الاسلام مقدسیان گفت: خانواده های شهدا تا زمانی که در مسیر آن شهید و آرمان های انقلاب اسلامی باشند، مورد احترام مردم و جامعه هستند و وقتی از آن مسیر دست کشیدند، دیگر جایگاهی میان مردم ندارند.
وی بیان داشت: امروز علم اسلام به دست ولی فقیه؛ حضرت آیت الله خامنه ای است و هر که به این علم نگاه کند و به دنبال آن حرکت کند، هیچ موقع دچار اشتباه نخواهد شد.
این فرزند شهید دفاع مقدس گفت: خانواده شهدا باید نسبت به زمان و مکان خود آگاهی داشته باشند چرا که به گفته امیرالمؤمنین(ع) هر که نسبت به زمان خود آگاهی داشته باشد، هیچ گاه دچار اشتباه نخواهد شد؛ لذا همه مکلف هستیم نسبت به زمان خود بصیرت داشته باشیم تا خدای ناکرده به نام دوست، دست در دست دشمن نگذاریم.
گاهی خانواده شهید
راه شهید را نمی روند
معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها هم تأکید کرد که گاهی همسر و فرزند شهید، راه شهید را نمی روند.
حجت الاسلام قریشی در همایش دختران خمینی کبیر، با بیان اینکه امروز گاهی می بینید فردی همسر شهید است اما برخلاف آرمان شهید صحبت و مصاحبه می کند، تصریح کرد: نسبت های نسبی و سببی کارساز نیست، بلکه نسبت های معنوی کارساز است و این اساس کار ما در دین مداری و دین پروری است.
معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: ممکن است کسی همسر شهید نباشد ولی لحظه به لحظه آرمان های شهید را در زندگی خود پیاده کند. وی با بیان اینکه همه انسان ها قدرت این را ندارند که علم خمینی(ره) را به دوش بکشند و راه خمینی را طی کنند، کما این که بسیاری از انسان ها لیاقت این را ندارند که علم مهدی(عج) را به دوش بکشند و سرباز ویژه او شوند، اضافه کرد: این علم راکسی بر نخواهد داشت الا آنهایی که اهل صبرند و بصیرت.