همیشه سبز

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اصلاح و به سرعت ابلاغ م
نویسنده : سبز - ساعت ۳:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ مهر ،۱۳۸٩
 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ابلاغ نظر رهبری درباره ابطال وقف اموال دانشگاه آزاد گفت: برخی بندهای اساسنامه دانشگاه آزاد در جلسه شورا بررسی، اصلاح و به سرعت ابلاغ خواهد شد.
منصور کبگانیان در گفت وگو با فارس، با اشاره به ابلاغ نظر مقام معظم رهبری مبنی بر ابطال قطعی وقف اموال دانشگاه آزاد اظهار داشت: خوشبختانه فعالیت و بررسی موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد و اساسنامه اصلاح شده این دانشگاه از سوی هیئت فقهی و حقوقی منصوب مقام معظم رهبری به پایان رسید.
وی افزود: اکنون بعد از بررسی موضوع توسط متخصصین این کمیته، نتیجه نهایی اعلام شده و وقف اموال دانشگاه آزاد به صورت قطعی منتفی خواهد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه این مسئله در جلسه شورا نیز مورد تأیید قرار می گیرد، گفت: از سوی دیگر در خصوص اساسنامه دانشگاه آزاد نیز مطالبی مطرح است که این موارد نیز باید مورد دقت نظر قرار گیرد.
کبگانیان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اصلاح مواد 5 و 10 اساسنامه جدید دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در ماده 5 به تعیین تکلیف اموال دانشگاه اشاره شده که از ابتدا منظور این بوده که اموال دانشگاه متعلق به اشخاص و دولت نیست اما اینکه اموال دانشگاه آزاد عمومی اعلام شود یعنی در اختیار مراجع قانونی دیگری قرار دارد که شورا آن را پیگیری می کند.
وی همچنین با تشکر از هیئت منصوب مقام معظم رهبری برای بررسی دقیق و عمیق این موضوعات تصریح کرد: بعد از اعلام نظررسمی مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بر حسب بررسی خود این موضوع را در اولین جلسه پیش رو بررسی خواهد کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه انشاءالله گام های بعدی تا ابلاغ اساسنامه جدید به سرعت برداشته خواهد شد، اظهار داشت: اساسنامه جدید با اصلاحات لازم به مسئولان دانشگاه آزاد ابلاغ می شود تا این دانشگاه از لحاظ کیفی و کمی جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کند و در خدمت نظام آموزش عالی باشد.