همیشه سبز

حیدری خبر داد سفر آقازاده ها برای تحصیل به انگلیس کمیسیون آموزش بررسی می کند
نویسنده : سبز - ساعت ۳:٢٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ مهر ،۱۳۸٩
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تحصیل اغلب آقازاده ها در انگلیس گفت موضوع تحصیل آقازاده ها در خارج بررسی خواهد شد.
نورالله حیدری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به آمار بالای دانشجویان ایرانی در خارج از کشور و تحصیل برخی آقازاده ها در کشورهای اروپایی اظهار داشت: در حال حاضر درصد قابل توجهی از آقازاده ها در خارج از کشور در حال تحصیل هستند که این موضوع قابل تامل است.
وی افزود: البته فعلا در کمیسیون، برنامه ای برای بررسی تحصیل آقازاده ها در خارج از کشور نداریم ولی احتمالا بررسی این موضوع در آینده در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.
حیدری ادامه داد: نمایندگان مجلس معتقدند که تحصیل آقازاده ها در خارج از کشور اثرات منفی برای کشور به دنبال خواهد داشت. بر این اساس نمایندگان تاکید دارند که باید با این مسئله مقابله شود.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه علت گرایش برخی افراد برای تحصیل در خارج از کشور موضوع تمکن مالی آنها است.
وی گفت: فرزندان مسئولین که باید در تمام موارد برای دیگران الگو باشند، نباید برای تحصیل به خارج بروند، بر این اساس مسئولین نباید اجازه دهند که فرزندانشان در خارج تحصیل کنند.
حیدری اظهار داشت: ممکن است قشری از جامعه وضع مالی خوبی داشته باشند و جزء مسئولین هم نباشد که در مورد این عده حساسیت کمتری وجود دارد، ولی مسئولین باید در مورد این مسئله دقت بیشتری داشته باشند.
اغلب آقازاده ها برای تحصیل به انگلیس رفته اند
یک عضو کمیسیون آموزش هم گفت که اغلب آقازاده های محصل در خارج از کشور به انگلیس رفته اند.
فرهاد بشیری در گفت وگو با فارس، با اشاره به تحصیل عده ای از دانشجویان در خارج از کشور اظهار داشت: آماری به صورت مکتوب در خصوص آقازاده هایی که در خارج تحصیل می کنند در حال حاضر موجود نیست.
وی با بیان اینکه اکثر آقازاده هایی که در خارج تحصیلی می کنند در انگلیس هستند، افزود: اعضای کمیسیون آموزش مجلس تاکید دارند برای عدم خروج دانشجو از کشور ظرفیت دانشگاه های داخلی را افزایش و شرایطی را فراهم کنیم تا دانشجویانی که در خارج هستند به کشور بازگردند و در داخل کشور به تحصیل خود ادامه دهند.