همیشه سبز

اسرائیل: فلسطینیان را ما آواره کردیم اما کشورهای عرب حقوقشان را بدهند
نویسنده : سبز - ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ مهر ،۱۳۸٩
 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با بن بست مذاکرات سازش گفت: اگر فلسطینی ها «رسماً» اسرائیل را به عنوان کشور یهودی به «رسمیت» بشناسند، ما هم تعلیق شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن را «بررسی خواهیم کرد»!
کیهان پیش از این خبر داده بود که از سرگیری شهرک سازی توسط صهیونیست ها با وجود اطلاع از مخالفت فلسطینیان، اقدامی پیش دستانه و کلاهبردارانه جهت معامله پای میز مذاکره- تعلیق شهرک سازی در ازای به رسمیت شناختن اسرائیل- است اما جالب این است که نتانیاهو می گوید در ازای دریافت امتیاز فقط به رسمیت شناختن اسرائیل، تعلیق شهرک سازی را صرفاً «بررسی» می کند.
آنچه وقاحت و خباثت حاکمان صهیونیست را بیشتر نشان می دهد، اعتراف وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به آواره کردن چند صدهزار فلسطینی و در عین تأکید بر این ادعای گزاف است که ما آنها را به وطن و خانه خود راه نمی دهیم.
سایت وزارت خارجه اسرائیل در این باره و در کلماتی بسیار قابل تأمل و جالب توجه می نویسد: «از نگاه اسرائیلیان مفهوم خواسته فلسطینیان برای ادامه مذاکرات صلح که می گویند اسرائیل باید ساخت وسازها را متوقف سازد، در واقع تلاشی برای تعیین مرزهای آینده اسرائیل و کشور مستقل فلسطین است، بی آن که مذاکره ای صورت گرفته و امتیازی به اسرائیل داده باشند. در مورد خواسته نتانیاهو مبنی بر به رسمیت شناختن اسرائیل، سران فلسطینی ادعا می کنند که هدف از مطرح کردن این خواسته، منتفی کردن شرط فلسطینیان برای بازگشت «آوارگان» فلسطینی به خاک اسرائیل است. سخن از 300 تا 400 هزار نفر فلسطینیانی است که تا سال1947 در این سرزمین زندگی می کردند، ولی هنگامی که کشورهای عرب به کشور نوخاسته اسرائیل حمله کردند، به اعراب فلسطینی وعده دادند که تا دو هفته دیگر پیروزمندانه بازخواهند گشت و سراسر خاک اسرائیل متعلق به آنان خواهد بود ولی این جنگ با شکست اعراب پایان گرفت و فراری ها نتوانستند به این سرزمین بازگردند و اکنون اعراب می گویند شمار آنان به بیش از 5/3 میلیون نفر رسیده و انتظار دارند اسرائیل آن ها را در خود جای دهد و فلسطینیان در این خاک به اکثریت عددی برسند. با آن که 62 سال از این ماجرا می گذرد، کشورهای عرب از اعطای حقوق شهروندی به «آوارگان فلسطینی» خودداری ورزیده و اجازه ادغام آن ها را در جمعیت خود نداده اند، تا این مسئله لاینحل بماند و وسیله ای برای امتیاز گرفتن از اسرائیل و وارد آوردن فشار بر این کشور باشد»!!
این گزافه گویی وقیحانه درحالی است که رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی برای حل بحران «ملت» و «جمعیت» و «ارتش»، از کشورهای فقیر آفریقایی «برده/ شهروند»! می خرد تا ضمن نمایش عددی ملت، پیاده نظام ارتش رو به زوال خود را نیز تأمین کند و به نحوی مهاجرت معکوس صهیونیست ها را مهار نماید.