تولیدکنندگان محصولات بهینه حمایت می شوند

رئیس ستاد تحول وزارت صنایع و معادن گفت: در مرحله نخست اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، از بنگاه های تولیدی موجود که تولیدکنندگان محصولات بهینه هستند حمایت می شود.
سیدرضا فاطمی امین در جمع خبرنگاران با تشریح طرح حمایت از تولید محصولات بهینه و راه اندازی درگاه ملی انتخاب محصول (بهین یاب) افزود: این حمایت ها در قالب کمک به تامین نقدینگی و توسعه خطوط تولید موجود، خواهد بود.
مشاور وزیر صنایع و معادن سپس اظهار داشت: به همین منظور در راستای حمایت از تولید محصولات بهینه در مصرف انرژی، برای تامین نقدینگی واحدهای موجود تسهیلات بانکی با نرخ سود 9 درصد پرداخت خواهد شد.
فاطمی امین تصریح کرد: برای سرمایه گذاری های جدید در قالب توسعه واحدهای موجود و یا ایجاد واحدهای جدید، تسهیلات بانکی نیز تا سقف 80 درصد مبلغ سرمایه گذاری با نرخ سود 11 درصد تسهیلات ارایه می شود.
رئیس ستاد تحول وزارت صنایع و معادن گفت: دوره اجرای این تسهیلات حداکثر 12 ماه، دوره تنفس شش ماه و دوره بازپرداخت آن پنج ساله خواهد بود.
وی سپس با تاکید بر سه اصل مشارکت، یکپارچگی و خلاقیت در اجرای برنامه های تحول صنایع و معادن افزود: در قالب زنجیره فرآیند تکمیل، به واحدها و بنگاه های تولیدی صنعتی کمک می شود تا فرآیند محصول را خود بهینه کنند.
رئیس ستاد تحول صنایع و معادن کشور سپس با بیان اینکه واحدهای صنعتی سالانه یک هزار و 200 میلیارد تومان بابت مصرف برق پرداخت می کنند، گفت: 50 درصد این مبلغ به واحدهای فولادی، سیمانی و آلومینیوم اختصاص دارد.
وی افزود: واحدهای صنعتی سالانه 500 میلیارد تومان بابت مصرف گاز پرداخت می کنند که 40 درصد این مبلغ به واحدهای فولادی و سیمانی اختصاص دارد.
فاطمی امین تصریح کرد: قیمت حامل های انرژی برای بخش صنعت تقریبا مشخص شده و بزودی اعلام خواهد شد

/ 0 نظر / 7 بازدید