آیت الله جنتی: هدف از راه اندازی جنگ نرم براندازی انقلاب اسلامی است

دبیر شورای نگهبان گفت: هدف حرکت کور سران فتنه دگرگونی حقایقی است که در جامعه اسلامی روی داده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت الله جنتی بعد از ظهر یکشنبه در یادواره لاله های محراب استان فارس اظهار داشت: هدف حرکت کور سرانه فتنه دگرگونی حقایقی است که درجامعه اسلامی روی داده است.
وی با اشاره به اینکه روحانیون باید وظیفه خود را در تمام صحنه های سیاسی، اخلاقی، اقتصادی و فرهنگی به نحو شایسته ارائه دهند، خاطرنشان کرد: تفاوت روحانی شیعه و دیگر مذاهب این است که روحانیت شیعه برای هدایت جامعه حضور فعال دارد.
وی با تأکید بر اینکه مشکل اصلی کشور حضور کم روحانی در دانشگاه، مدارس، ادارات و دستگاه های قضایی است، اضافه کرد: با حضور روحانیون شاهد اشاعه فرهنگ اسلامی و دینی در ابعاد گسترده هستیم.
آیت الله جنتی تصریح کرد: نقش تعیین کننده روحانیت در طول تاریخ در هدایت و ارشاد مردم، ادامه دهنده راه انبیا و اوصیای الهی بوده است.
وی بیان داشت: حضور روحانیون در دوران دفاع مقدس روحیه رزمندگان را دو چندان می کرد، چرا که نقش آنها در این دوران از سلاح تیز برنده تر بود.
دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: در شرایط کنونی بعضی از رسانه های وابسته به طور رسمی انبیا، ائمه، قرآن و ارزش های اسلامی را زیر سؤال برده و همچنین در جریان فتنه انواع و اقسام اهانت ها را علیه نظام اسلامی ابراز داشتند.
وی ادامه داد: با حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و در صحنه بودن روحانیون این توطئه ها نیز با شکست روبه رو شد و شاهد رسوا شدن عناصر فتنه نزد مردم بودیم.
دبیر شورای نگهبان همچنین گفت: هدف از راه اندازی جنگ نرم نه تنها از میان برداشتن ولایت فقیه بوده بلکه هدفش براندازی انقلاب اسلامی ایران است.
آیت الله جنتی در ادامه سخنان خود نقش اصلاحی امر به معروف و نهی از منکر را در برابر تهاجم فرهنگی غرب مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: برخورد با مظاهر غرب باید با تأمل، صبر و حوصله باشد تا زمینه پذیرش فرهنگ اسلامی در جامعه فراهم شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید