انتقاد شدید دانشجویی از عملکرد خانه سینما

نشست خبری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان جمعه گذشته در دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد .
به گزارش فارس، نشست خبری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیش از ظهر امروز جمعه با حضور حمیدرضا رستمی دبیرکل، ایوب توکلیان مسئول واحد سیاسی، جلال عباسیان مسئول واحد تشکیلات و پناهی مسئول واحد خواهران در دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد .
¤ رستمی: اولویت اصلی جامعه اسلامی دانشجویان اصلاح اساسنامه است
حمیدرضا رستمی اظهار داشت: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان معرف جریان اصیل دانشجویی و با ویژگی هایی چون آرمان خواهی، استقلال، هوشیاری و حضور همیشگی در صحنه است .
وی فلسفه شکل گیری این تشکل دانشجویی را همانطور که در اساسنامه آمده است دفاع از ولایت و حریم ولایت عنوان کرد و افزود: گواه این مدعا عملکرد 21 ساله این تشکل دانشجویی در برهه های مختلف بوده است .
این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همواره مستقل از جریانات سیاسی بوده است، گفت: این دستاورد به برکت پیروی از ولایت و حرکت در این خط کسب شده است .
رستمی با اشاره به اینکه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همواره دارای رابطه ای تعریف شده و شفاف با تمامی دولت ها بوده و خواهد بود خاطرنشان کرد: به تبع ولایت، این اتحادیه دانشجویی نیز از دولت و گفتمان آن یعنی گفتمان عدالت حمایت می کند اما نسبت به برخی عملکرد ها و مواضع نیز انتقاد دارد .
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این اتحادیه دانشجویی دارای 3 رکن اصلی است، این 3 رکن را شامل منویات مقام معظم رهبری در زمینه سیاسی، دیدگاه های شهید مطهری در مسائل فرهنگی و نظرات شهید بهشتی در زمینه ساختار تشکیلاتی عنوان کرد .
وی با یادآوری اینکه این اتحادیه دانشجویی از ابتدای تاسیس تائید رهبر معظم انقلاب را داشته است افزود: خوشبختانه بعد از گذشت 21 سال هنوز تائید مقام معظم رهبری را شاهد هستیم و ایشان اعلام کردند که «من تشکل شما را از آن جهت دوست دارم که ضمن آمد و شد سلیقه های مختلف، جهت گیری اصیل خود را حفظ کرده است ».
این فعال دانشجویی با اشاره به وقایعی که این اتحادیه دانشجویی در چند ماه قبل با آن درگیر بود، گفت: این حوادث صرفا به دلیل وجود اختلاف سلیقه های تشکیلاتی به وجود آمد و ناشی از بلوغ و کار آمدی تشکیلاتی بود .
وی اضافه کرد:تمامی اعضا و دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با هر سلیقه امکان بروز و ظهور نظرات خود را دارند؛ ممکن است اختلاف سلایق مطرح شود. اما همه این موارد در دل تشکیلات حذف شده است و خوشحالیم که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به این بلوغ رسیده است. رستمی با تاکید بر اینکه هیچ گاه اختلاف سلایق باعث ایجاد تفرقه نشده است اظهار داشت: این اتحادیه اکنون در مرحله گذار است و اولویت اصلی خود را بر بحث اصلاح اساسنامه گذاشته است .
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با یادآوری اینکه موضوع اصلاح اساسنامه این اتحادیه دانشجویی طی برگزاری یک کنگره با این محوریت دنبال خواهد شد. تاریخ برگزاری این گنگره را آبان ماه اعلام کرد و افزود: در جلساتی با همین هدف به دنبال اصلاح اساسنامه خواهیم بود که برگزاری شورای دبیران یکی از این جلسات است .
وی اضافه کرد: در جلسات اولیه شورای مرکزی جدید اتحادیه که هفته گذشته برگزار شد بعد از تقسیم واحد ها سریعا اقدام به اصلاح اساسنامه کردیم و در مرحله بعدی تناقضات موجود در اساسنامه با آئین نامه وزارت علوم را برطرف خواهیم کرد .
رستمی با بیان اینکه اگر قرار است ارکانی به اساسنامه اسلامی اضافه شود نظر دفاتر را در این زمینه جویا خواهیم شد، تاکید کرد: کنگره اصلاح اساسنامه آخرین قدم خواهد بود که با رای دوستان به اساسنامه اصلاحی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از این مسئله عبور می کند .
این فعال دانشجویی همچنین تصریح کرد: با قدرت هر چه تمام تر و بیش از پیش جلو خواهیم رفت و در زمینه های مختلف به خصوص آموزشی و فرهنگی اقدامات موثری را انجام خواهیم داد و انشاء الله بتوانیم موفق عمل کنیم .
رستمی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از دفاتر این اتحادیه دانشجویی و همچنین وزارت علوم و بهداشت و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که باعث رفع بحران در این اتحادیه دانشجویی شدند، از دفاتر زیر مجموعه اتحادیه جامعه اسلامی هم خواست که در پیشبرد برنامه های اتحادیه گام بردارند .
¤ توکلیان: جریانات نوظهور مخالف گفتمان امام و رهبری مورد قبول ما نیستند
در ادامه ایوب توکلیان مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: آنچه که از این واحد انتظار می رود، حرکت در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نخبه پروری سیاسی و کادر سازی برای آینده انقلاب است .
وی اضافه کرد: تشکل های دانشجویی هم نیاز به انسان سازی و کادر سازی برای خود و هم برای آینده انقلاب دارند و بایستی در جهت تعمیق بینش سیاسی اعضای تشکیلات خود گام بردارند .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان جریان سازی مثبت سازی سیاسی در فضای سیاسی کشور را از جمله وظایف واحد سیاسی این اتحادیه دانشجویی برشمرد و ادامه داد: ورود به صحنه ها و موضع گیری به مسائل روز از دیگر فعالیت های واحد مذکور است و تلاش می کنیم تا موضع گیری ها به روز و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و انتظاری که ایشان از جنبش دانشجویی دارد، انجام بگیرد .
توکلیان با تاکید بر اینکه اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان چشم طمع افرادی را که به این اتحادیه و به جنبش دانشجویی نگاه بر اساس منافع شخصی و حزبی دارند را در می آورند، خاطرنشان کرد: اجازه نمی دهیم حتی افرادی به استفاده شخصی و حزبی از این اتحادیه فکر کنند و جلوی هر گونه اقدامی در این زمینه را خواهیم گرفت .
وی در ادامه سخنان خود به بحث هدفمند کردن یارانه ها که یکی از موضع های مهم در کشور است اشاره کرد و افزود: از دولت و مجلس به صورت جدی مطالبه می کنیم که به عنوان دستگاه هایی که مردم به آنها چشم امید دارند بهترین تصمیمات را در این زمینه اتخاذ کنند .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اضافه کرد: مشخصا زمانی که قرار است یک جراحی اقتصادی صورت گیرد همه باید دست به دست هم داده و بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی برای پیشرفت کشور متحد شوند تا بتوانیم این جراحی اقتصادی را به بهترین شکل به سرانجام برسانیم .
توکلیان طرح هدفمند کردن یارانه ها را یک جراحی اقتصادی دانست و ادامه داد: ممکن است در ابتدای کار مشکلاتی برای مردم به وجود آید و دولتمردان هم با چالش های مواجه شوند اما انشاالله همه با هم در این مسیر گام برداشته و مسئولان به دنبال خدمت صادقانه به مردم باشند .
وی در ادامه با اشاره به موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد گفت: حمایت و تقدیر اتحادیه خود را از مواضع قاطع و بر حق آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه اعلام می کنم .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: این موضع بسیار انقلابی و بر حق بود و ما موضع انقلابی و بر حق آیت الله لاریجانی را ستایش می کنیم و البته تاکید می کنیم که این وقف از ابتدا هم باطل بوده و کمی مشکوک و کمی هم مشکوک به نظر می آید به همین دلیل از مسئولان انتظار داریم که در قبال این مسئله به صورت محکم ایستادگی کرده و اقدامات قاطع و منصفانه ای را انجام دهند .
توکلیان در ادامه به خانه سینما و حواشی به وجود آمده در جشن خانه سینما اشاره کرد و گفت: اکنون باید بگویم که شاهد ظهور منافقین فرهنگی هستیم که البته این منافقین اکنون چهره خود را آشکار تر کردند .
وی نسبت به حواشی به وجود آمده در جشن خانه سینما ابراز تاسف کرد و از مسئولان فرهنگی کشور خواست که فرهنگ را در خدمت توسعه دین نگه دارند و منافقین فرهنگی از این عرصه حذف کنند .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همچنین تصریح کرد: هنرمندان ارزشی و معتقد به انقلاب کجایند؟ آنها امروز بایستی به دلیل مسئولیت سنگینی که بر دوش دارند به صحنه بیایند و مسئولان هم بایستی سیاستی را در پیش بگیرند تا هنرمندان ارزشی به عرصه هنر جذب شوند .
توکلیان در ادامه سخنان خود با حمایت از کلیت دولت دهم گفت: گفتمان دولت دهم به لطف خدا همانند گفتمان دولت نهم است البته هر گفتمانی نو ظهور و هر گفتمانی که با گفتمان اصیل این دولت یعنی گفتمان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مخالفت کند از نظر ما مطرود است .
وی در همین زمینه گفت: گفتمان های نو ظهوری که امروز به وجود آمده و هیچ سنخیتی با امام راحل(ره) ندارند از نظر ما مورد قبول نیستند .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در حوزه بین الملل هم به مذاکرات سازش اشاره کرد و افزود: این مذاکرات از اصل باطل است و حتی رژیم صهیونیستی با ادامه شهرک سازی خود نشان داد که به این مذاکرات پایبند نیست و در واقع این مذاکرات از اصل خائنانه و خلاف نظر مردم فلسطین حرکت می کند .
توکلیان با اشاره به سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل متحد تصریح کرد: بعد از آن سخنرانی شاهد بودیم که نظام بین الملل دچار چالش شد و مطمئا شاهد تغییر در نظام سلطه خواهیم بود .
وی اضافه کرد: غرب از چند سال پیش به دنبال ایجاد یک خاورمیانه سکولار در اطراف ایران بود و آخرین تیرش هم در فتنه سال گذشته به سنگ خورد و البته با تغییرات در کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه، عراق و ... چیزی حدود 180 مخالف خواست غربی ها در خاورمیانه میانه به وقوع پیوست .
مسئول واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: در فتنه سال گذشته هم تهدیدی که برای کشور به وجود آمده بود به یک فرصت آن هم برای شناسایی عناصر کوردل و شناسایی حق و باطل توسط مردم تبدیل شد .
توکلیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان یک اتحادیه انقلابی، ولایتمدار با سابقه و موثر در عرصه سیاسی و فرهنگی دانشگاه ها و کشور فضای پیش روی خود را مبتنی بر آرامش و عدالت تبیین کرده است، تصریح کرد: هر حرکت که این آرامش را در درون و بیرون اتحادیه بر هم بزند به نتیجه نخواهد رسید زیرا اعضای اتحادیه برآنند که به صورت یک دل برای پیشبرد اهداف جامعه متحد شوند .
وی با تاکید بر اینکه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در یک بستر کاملا قانون و با رعایت تمام مسائل قانونی به شرایط فعلی رسیده است، اظهار داشت: هر شخص و افرادی که به هر دلیلی این شرایط را نپسندند و در جهت بر هم زدن اتحادیه قدم بردارند به صورت قانونی با آنها برخورد خواهیم کرد .
عباسیان: سند چشم انداز جامعه اسلامی دانشجویان تدوین می شود
جلال عباسیان مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه این نشست خبری به تشریح وظایف واحد تشکیلات پرداخت .
وی در این زمینه گفت: واحد تشکیلات مدیریت داخلی مجموعه را بر عهده دارد و اصلاح ساختار و پی ریزی داخلی این اتحادیه بر دوشش است .
عباسیان در خصوص اهداف در نظر گرفته شده برای واحد تشکیلات اظهار داشت: جذب، شناسایی و ارتقاء و همچنین سازمان دهی نیروها در سطح اتحادیه جزء اهداف این اتحادیه است .
مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در طول گذشت 21 سال از عمر این اتحادیه دانشجویی توانستیم برای انقلاب کادر سازی کنیم، خاطرنشان کرد: کادر سازی برای انقلاب جزء اهداف این اتحادیه است و در آینده طوری برنامه ریزی خواهیم کرد که با سرعت بیشتری در این مسیر حرکت کنیم .
وی اولین و مهمترین برنامه واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان را اصلاح ساختاری و محتوایی اساسنامه این اتحادیه دانشجویی عنوان کرد و گفت: این اقدام را انجام می دهیم تا مشکلاتی که اساسنامه این اتحادیه با آئین نامه تشکل های اسلامی دانشگاهیان دارد، رفع شود .
عباسیان اضافه کرد: برگزاری یک یا 2 شورای دبیران با حضور دبیران سراسر کشور به منظور هم اندیشی و جذب آراء و نظرات آنان جزء برنامه هایمان است تا بتوانیم نظرات دفاتر برای اساسنامه جدید جذب شود .
مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه دیگر اقدام انجام شده برای اصلاح اساسنامه تشکیل یک شورای مشورتی است، اظهار داشت: این شورا با حضور اعضای سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تشکیل می شود و از نظرات آنها برای اصلاح اساسنامه استفاده می کنیم .
وی ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات اندیشیده شده تا 2 ماه آینده بهترین اساسنامه را تنظیم و تهیه کنند .
عباسیان دیگر برنامه واحد تشکیلات اتحادیه را این گونه عنوان کرد: تصمیم داریم تا روند قبلی اتحادیه که یک حالت مرکز گرا بود را تغییر دهیم که بر اساس آن قدرت از شورای مرکزی به شورای دبیران و دفاتر انتقال یابد .
وی تقویت ارتباط با هیئت نظارت بر تشکل ها، تقویت ارتباط دفاتر با یکدیگر و تشکیل و تقویت شوراهای استانی را از جمله برنامه های این واحد برشمرد .
مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در همین زمینه گفت: به دنبال تقویت همدلی و ارتباط اتحادیه با سایر اتحادیه ها هستیم که برای این اقدام خطوط و حدود ما و همچنین حد ارتباطاتمان با دیگر تشکل ها را تعریف خواهیم کرد .
عباسیان تقویت آموزش های تشکیلاتی برای اعضای اتحادیه جهت افزایش اخلاق تشکیلانی و احیای کتاب تشکل حق که از سوی این اتحادیه دانشجویی منتشر را از دیگر برنامه های واحد تشکیلات عنوان کرد .
عباسیان همچنین خبر داد که آغاز سند چشم انداز اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان امسال زده خواهد شد تا شوراهای مرکزی با توجه به خط و مشی در نظر گرفته شده در این چشم انداز فعالیت خود را تعریف کنند .
وی تشکیل کانون جامعه اسلامی دانشجویان از دیگر برنامه های آینده واحد تشکیلات برشمرد و ادامه داد: هدف از تشکیل و تاسیس این کانون حضور اعضای اسبق و سابق اتحادیه است تا این اتحادیه از نظر مشورتی آنها استفاده کند .
مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان سخنان خود با بیان اینکه شورای مشورتی 9 نفر به عنوان بازوی مشورتی اتحادیه تشکیل شده است و نظرات آنها را برای اصلاح اساسنامه جویا خواهیم شد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال بررسی اختلاف اساسنامه فعلی با آئین نامه تشکل های اسلامی دانشگاهیان هستیم .
¤ پناهی: تقویت دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان سیاست شورای مرکزی جدید است
در ادامه پناهی مسئول واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی سخنانی اظهار داشت: غنی شدن روحیه تشکیلاتی و ایجاد تعهد و التزام به آرمان ها فارغ از همه جهت گیر های گروه های سیاسی از جمله اهداف این اتحادیه دانشجویی است . وی در خصوص اولویت های شورای جدید اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اصلاح اساسنامه طبق آئین نامه وزارت علوم برای تشکل های اسلامی دانشگاهیان، رسمیت دادن به اصل 23 اساسنامه که به دنبال تقویت دفاتر است و تدوین سند چشم انداز برای این اتحادیه دانشجویی از جمله اولویت های شورای جدید است .
این فعال دانشجویی تدوین سند چشم انداز حداقل 10 ساله برای اتحادیه جامعه اسلامی دانشگاهیان را یکی از مهمترین برنامه های شورای جدید این اتحادیه دانشجویی عنوان کرد و افزود: هدف از تدوین این چشم انداز این است که شوراها جدید هر ساله در جهت اهداف سند حرکت کنند و مسیر مشخصی برای شوراها تعیین شود .
پناهی در خصوص واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: خواهران امروز بیشترین گروه ها را در دانشگاه تشکل می دهند و این گروه ها می توانند اثرگذار باشند به همین دلیل به دنبال آن هستیم که اطلاعات سیاسی و عقیدتی خواهران را افزایش داده و از اثرگذاری آنها در جهت مثبت استفاده کنیم .
وی به بیان دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پرداخت و برگزاری کارگاه های با موضوع زنان، فمنیست و ... را از جمله آن برنامه ها عنوان کرد .

/ 0 نظر / 7 بازدید