رئیس کل گمرک: کالاهای کشاورزی ثبت سفارش شده ترخیص می شود

رئیس کل گمرک ایران گفت: قطعا تمام کالاهای کشاورزی که پیش از 17شهریور ثبت سفارش شده باشند، ترخیص می شوند.
اردشیر محمدی در گفتگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که گفته می شود در راستای طرح مدیریت واردات، کالاهای کشاورزی ثبت سفارش پیش از 17شهریورماه هنوز از گمرک ترخیص نشده است که از آن جمله به عدم ترخیص 60 کانتینر موز می توان اشاره نمود اظهار داشت: گمرک هیچ کالای فسادپذیری را بدون ضابطه نگه نمی دارد.
وی افزود: گمرک جمهوری اسلامی به هیچ وجه مانع ترخیص هیچ کالایی نمی شود مگر اینکه مصوبه قانونی داشته باشد.
رئیس کل گمرک ایران گفت: قطعا تمام کالاهای کشاورزی که پیش از 17شهریورثبت سفارش شده باشند ترخیص می شوند.
سازمان توسعه تجارت مسئول است
مدیرکل دفتر حمایت از سرمایه گذاری کارآفرینی و توسعه تجارت کشاورزی گفت: تعیین و تکلیف میوه های وارداتی در گمرک برعهده سازمان توسعه تجارت است.
عباس حاجیان در گفتگو با مهر در خصوص دو فروند کشتی و 60 کانتینر محموله میوه ای که گمرک اجازه ترخیص به آنها را نمی دهد، افزود: واردات میوه هایی که قبل از تاریخ 17شهریورماه ثبت سفارش شده باشند، آزاد است و سازمان توسعه تجارت برای ورود این میوه ها که قبل از این تاریخ ثبت سفارش شده اند، تعیین تکلیف می کند.
وی تصریح کرد: مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی فقط برای ثبت سفارش های پس از تاریخ 17شهریورماه اجرا می شود.
حاجیان درباره ادامه واردات برنج با وجود ممنوعیت ثبت سفارش بیان داشت: واردات برنج نباید انجام شود و از فعالیت افرادی که در زمان برداشت و ممنوعیت واردات، برنج وارد کنند، جلوگیری خواهد شد.
محموله های میوه وارداتی از حدود 2 هفته پیش در گمرک بندرعباس مانده و گمرک به بهانه ممنوعیت واردات اجازه ترخیص این میوه ها که اغلب موز و پرتقال هستند را نمی دهد.

/ 0 نظر / 3 بازدید