شور و شوق شیعیان لبنان برای استقبال از احمدی نژاد

در آستانه سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان به لبنان، شیعیان این کشور برای استقبال پرشور از وی آماده می شوند.
به گزارش فارس، نقاط مختلفی از مناطق شیعه نشین لبنان به ویژه جنوب این کشور این روزها با تصاویر و پلاکاردهایی با موضوع خوش آمدگویی به رئیس جمهور ایران تزئین شده اند.
برپایه این گزارش، این شور و نشاط تنها به میادین و خیابانهای لبنان محدود نشده و برخی پایگاههای اینترنتی لبنانی نیز همنوا با شیعیان لبنان صفحات خود را با تصاویر و نوشته هایی در ستایش رئیس جمهور انقلابی ایران آرایش داده اند.
سایت اینترنتی «بنت جبیل» با تغییر بنر سایت خود، عکس احمدی نژاد را در پیشانی صفحه قرار داده و زیر آن نوشته است: «بنت جبیل، شهر شهدا به رئیس ایرانی دکتر احمدی نژاد خوشامد می گوید.»
بنابر اخبار منتشر شده قرار است احمدی نژاد با سفر به لبنان در شهر بنت جبیل نیز سخنرانی کند.
بنت جبیل که به مخالفت با اشغالگری معروف بوده و مقر احزاب سیاسی و نیروهای مبارز محسوب می شود، پیش از این شاهد یک رشته عملیات مقاومت اسلامی بود که بارزترین آن عملیات استشهادی شهید «صلاح غندور» در سال 1995 است که در این حمله یک کاروان از نیروهای اشغالگر را هدف قرار داد که منجر به هلاکت 17 صهیونیست و زخمی شدن 15 نفر دیگر از آنان شد.
این شهر شهدای زیادی را در راه آزادی لبنان و مبارزه با اشغالگری اهدا کرده است و هنوز هم افراد زیادی از این شهر در اسارت نیروهای اشغالگر به سر می برند.
شور و اشتیاق شیعیان لبنان در استقبال از رئیس جمهور ایران، موجب نگرانی مقامات تل آویو شده به طوری که برخی منابع از آماده باش ارتش این رژیم در آستانه سفر احمدی نژاد به جنوب لبنان خبر می دهند.
همراهی 50 بازرگان
در سفر احمدی نژاد به لبنان
سفیر کشورمان در بیروت هم در واکنش به سخن پراکنی های رژیم صهیونیستی تاکید کرد: همراهی 50 بازرگان ایرانی با احمدی نژاد در سفر به بیروت ثبات و آرامش را برای لبنان به ارمغان خواهد آورد.
«غضنفر رکن آبادی» در گفت وگو با روزنامه لبنانی «السفیر»، درباره سفر 21مهرماه «محمود احمدی نژاد» به لبنان گفت: سفر رئیس جمهور ایران به لبنان به دعوت «میشل سلیمان»، رئیس جمهور لبنان در سفر یک سال و نیم پیش وی به تهران صورت گرفت.
رکن آبادی پیام احمدی نژاد در سفر به بیروت را تاکید بر وحدت ملی لبنانی ها و اهمیت حمایت همه طرف های سیاسی از یکدیگر و همچنین ملت، دولت و مقاومت دانست و تاکید کرد: هیئتی سیاسی، اقتصادی و بازرگانی بزرگی از ایران که در جمع آنها 50 بازرگان بخش خصوصی هستند احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند و شماری از آنها مدتی پیش برای آماده کردن زمینه سفر رئیس جمهور ایران در بیروت حاضر شدند.
به گفته سفیر ایران دربیروت «منوچهر متکی»، وزیر امور خارجه ایران هم در راس شخصیت های سیاسی همراه احمدی نژاد در سفر به لبنان خواهد بود.
غضنفر رکن آبادی با تاکید بر اینکه اصل اساسی ایران در سیاست خارجه حمایت از اتحاد و همبستگی لبنانی ها است، افزود: تهران با هرگونه اختلاف داخلی در لبنان مخالف است و این اسرائیل است که همواره به دنبال ایجاد مشکل در منطقه و به ویژه در لبنان است اما جمهوری اسلامی ایران همواره حامی مسائل عادلانه در جهان و در راس آن قضیه لبنان و فلسطین است چون این دو کشور در مقابل شرورترین دشمنان واقع هستند.
سفیر ایران ادامه داد: پیام ایران اتحاد مسلمانان و بشریت و همه آزادیخواهان برای مقابله با ستمگران و متجاوزان و کسانی است که حقوق ملتها را در هر کجای جهان سلب می کنند.
وی با اشاره به اینکه ایران به دنبال منافع سیاسی خاص خود نیست گفت ایران بهای مواضع خود را می دهد و به مواضع اساسی خود که بر منافع امت اسلامی تکیه دارد افتخار می کند.
رکن آبادی همچنین با اشاره به روابط خوب ایران با بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله عربستان گفت با همه کشورها بویژه عربستان برای تبادل آرا در موضوعات مختلف از جمله لبنان رایزنی می کنیم.
سفیر ایران درباره پیام ایران به مردم لبنان گفت: لبنانی ها باید در برابر اسرائیل متحد باشند وقتی که همه گروهها و ملت و ارتش و مقاومت در کنار یکدیگر باشند نیروی بازدارندگی قدرتمندی تشکیل خواهند داد و رژیم صهیونیستی این جرات را به خود نمی دهد که هیچ تجاوزی به لبنان کند.
وی درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی به ترور احمدی نژاد در سفر به جنوب لبنان گفت: اسرائیل اگر برای انجام هر کاری قوی و قدرتمند بود بر اوضاع داخل فلسطین اشغالی سیطره می داشت.
رکن آبادی ادامه داد: سه ماه پیش اسرائیلی ها مانورهای تحول 4 را برگزار کردند و اکنون اسرائیل به مرحله ای رسیده که برای محافظت از خود مجبور به ساخت دیوار حائل در اطراف فلسطین اشغالی شده است و تهدیدهای اسرائیل در راستای ترس روانی است.
سفر بشار اسد به تهران مثبت بود
ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه هم در نشست هفتگی کابینه سوریه سفر بشار اسد به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر نقش مهمی در گسترش مناسبات دوجانبه و افزایش سطح همکاری ها میان دو کشور در زمینه های مختلف در منطقه دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید