جلوگیری از پخش شیرینی دانشجویی برای باطل شدن وقف در دانشگاه آزاد

خبرنامه دانشجویان ایران: در پی تشدید انتقادهای دانشجویان به عملکرد و مدیریت قاضی سعیدی ریاست دانشگاه آزاد واحد یادگار امام شهرری و با اعلام خبر عدم وقف دانشگاه آزاد، در روزهای گذشته دانشجویان این واحد فضای به شدت امنیتی را تجربه کردند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، با اعلام خبر عدم وقف دانشگاه آزاد و انتشار نظر مقام معظم رهبری مبنی بر غیر شرعی و غیر قانونی بودن وقف دانشگاه آزاد، روز گذشته جمع زیادی از دانشجویان واحد یادگار امام اقدام به پخش شیرینی در صحن دانشگاه کردند، که با ممانعت انتظامات مواجه شدند.

اعلام این خبر که شور و نشاط خاصی را در فضای واحد های دانشگاه آزاد داشته است از طرفی با تهدید دانشجویان توسط حراست دانشگاه آزاد را به دنبال داشته است و دانشجویانی که شیرینی پخش می کردند تهدید به ارجاع به کمیته انظباطی شدند.

ضمنا روز گذشته با افزایش انتقاد ها به ریاست دانشگاه آزاد واحد شهرری ویژه نامه ای با عنوان "محاکمه دانشجویی عملکرد سخیف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرری" در ایستگاه های متروی شاهد و جوانمرد قصاب توسط دانشجویان توزیع گردیده است.

این دانشجویان با همراهی دیگر دانشجویان این واحد خطاب به ریاست دانشگاه شعار "دانشجو بیدار است از دیکتاتور بیزار است" سر داده اند.

ساعاتی پس از اقدام دانشجویان، مسئولان دانشگاه ضمن اعزام نیروهای حراست به ایستگاه های مذکور اقدام به جمع آوری و اخذ این ویژه نامه از دست دانشجویان و متواری کردن آنان کردند.

بعد از این اقدام فضای دانشگاه به شدت امنیتی و پلیسی شد به گونه ای که حراست دانشگاه جمعیت بیش از 5 نفر را متفرق می کردند.

مسئولان تحت نفوذ ریاست دانشگاه در تلاش اند که با تهدید و ارعاب و پلیسی کردن فضای دانشگاه این فعالیت دانشجویی را سرکوب کنند و این مطالبه دانشجویی را محدود و نقد عملکرد مسئولان را از سوی دانشجویان به حاشیه برانند.

اینها در حالی است که تکاپوی شدیدی نسبت به کنکاش از طریق راننده های سرویس های دانشجویان شروع شده است و رئیس دانشگاه با نشان دادن عکس های اساتید، کارکنان، فعالان دانشجویی و دانشجویان حزب اللهی به راننده های سرویس دانشجویان سعی در شناسایی توزیع کنندگان این ویژه نامه دارد.

رئیس دانشگاه تهدید کرده است با چاقو و طناب دار با منتقدانش برخورد خواهد کرد.

گفتنی است وی در مدت کوتاه تابستان تاکنون بیش از 18نفر از اعضای هیئت علمی را به کمیته انتظامی استادان به اتهامات واهی فرخوان نموده است که در بین این اساتید شخصیت های علمی و اساتید ارزشی به چشم می خورد که در صورت لزوم «خبرنامه دانشجویان ایران» اسامی این اساتید را منتشر خواهد کرد.

خبرنامه دانشجویان ایران

/ 0 نظر / 7 بازدید