استاندار: رهبرمعظم انقلاب سه شنبه به قم تشریف فرما می شوند

قم-خبرنگارکیهان:
استاندار قم گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی، سه شنبه هفته جاری همزمان با سالروز میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، به قم سفر خواهند کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری قم حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور در نشست شورای اداری استان قم با بیان این مطلب افزود: ایشان پس از برگزاری مراسم استقبال باشکوه از سوی مردم ولایتمدار شهر قم در جوار بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) برای مردم سخنرانی کرده و همگان از بیانات ایشان بهره خواهند برد.
استاندار قم تصریح کرد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مدت اقامت احتمالا یک هفته ای خود در شهر مقدس قم با مراجع تقلید، طلاب و فضلای حوزه علمیه، خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، نخبگان حوزوی و دانشگاهی و مدیران و مسئولان اجرایی استان قم دیدار و گفت وگو خواهند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رهبرمعظم انقلاب به قم در سال 1374 گفت: نتیجه این سفر استان شدن قم و پیشرفت هایی که این شهر داشته به طوری که ظرفیت های قم نسبت به سال 74 به طور 100 درصد افزایش پیدا کرده است. وی افزود: با سفر رهبرمعظم انقلاب به قم به سرعت شاهد تحول این شهر در مسیر عمران و آبادانی فرهنگی خواهیم بود که امیدواریم بتوانیم با مدیریت جامع از برکات سفر بهره مند شویم.
در همین حال حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل روشن تن معاون پاسخگویی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: در آستانه سفر رهبرمعظم انقلاب به قم نرم افزار استفتائات حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب به بهره برداری رسید. وی افزود: این نرم افزار که قابلیت اجرا بر روی بیشتر گوشی های تلفن همراه را دارد، در بردارنده کتاب اجوبه الاستفتائات، مجموعه استفتائات جدید و کتاب مناسک حج براساس فتوای ایشان است. روشن تن اضافه کرد: همچنین جدا از نرم افزار یاد شده، مجموعه حدیثی شرح شده از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ابتدای درس خارج فقه، در قالب دو برنامه برای استفاده در رایانه و تلفن همراه با نام شمیمی از روایات نیز آماده انتشار است.
معاون پاسخگویی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: این مجموعه در قالب یک لوح فشرده، دربرگیرنده گزیده تصویری از سخنان رهبرمعظم انقلاب در سفرهای پیشین به استان قم، مجموعه تصاویر، مقالاتی درباره ولایت و رهبری بوده و به همراه قرائت کامل قرآن کریم آماده شده و به زودی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
براساس همین گزارش مدیر رادیو معارف گفت: این رادیو برنامه ریزی گسترده ای درخصوص سفر رهبرمعظم انقلاب تهیه کرده که از جمله آنها پخش زنده بیانات ایشان، تحلیل نظرات رهبری با حضور کارشناسان و انعکاس احساسات مردم در ارتباط با سفر رهبرمعظم انقلاب به قم است. از سوی دیگر ایسنا به نقل از استاندار قم گزارش داد: در آخرین روز سفر رهبرمعظم انقلاب به استان قم جلسه هیئت دولت با هدف بررسی مسائل اجرایی استان به ریاست رحیمی معاون اول رئیس جمهوری در قم برگزار و گزارش مصوبات و تصمیمات جلسه نیز به اطلاع رهبرمعظم انقلاب تقدیم می شود.
براساس همین گزارش آیت الله سیداحمد خاتمی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که دشمنان از زمان اعلام سفر رهبری به قم بر شدت تخریب ها و تلاش های مذبوحانه خود افزودند، تصریح کرد: دشمنان می خواستند القا کنند که حوزه، رویاروی نظام است یا حداقل در برابر نظام بی تفاوت شده است که به فضل خداوند حوزویان آنچنان استقبال باشکوهی از ولی فقیه و مرجع تقلید خود انجام خواهند داد که دشمنان خیره بمانند.
وی درباره برکات سفر رهبرمعظم انقلاب به شهر قم گفت: حضور رهبر معظم انقلاب در قم برکات ویژه خود را خواهد داشت، ایشان به عنوان یک کارشناس دقیق امور حوزوی هستند حتی اگر در جایگاه ولایت بر امت هم نبودند از قبل از انقلاب در رابطه با حوزه ها صاحب نظر بودند و ابتکارهای ویژه داشتند و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب در دو سفر گذشته و نیز دیدار نخبگان با ایشان منشأ تحولات گسترده در عرصه حوزه بود.

/ 0 نظر / 11 بازدید