وزیر نیرو خبر داد ساده سازی تعرفه های برق در قبوض

صنعت برق بعد از دستور رئیس جمهوری، مشغول بازنگری در تعرفه های برق و تغییر در پلکان مصرف است تا به نوعی بتواند تعرفه های برق را برای اجرا بعد از آغاز هدفمند کردن یارانه ها، ساده سازی کند.
وزیر نیرو افزود: ساده سازی تعرفه های برق در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است تا مردم به راحتی تشخیص دهند که با توجه به نوع مصرفی که انجام داده اند، قیمت برق آنها چگونه محاسبه شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اقدامات وزارت نیرو که در ستاد تحول اقتصادی نیز مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت، شفاف سازی قبوض آب و برق صورت گیرد و مردم به راحتی بتوانند قبض برق خود را محاسبه کنند.
به گفته نامجو، در زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، مردم می توانند با مدیریت کردن مصرف برق و کشاندن مصارف خود به پله های پایین تر، از صندوق هدفمندی یارانه ها بهره مندی بیشتری داشته باشند و به اقتصاد خانواده خود کمک کنند.
وزیر نیرو گفت: طرحی در برنامه پنجم توسعه در حال تدوین است که بعد از آماده سازی به وزارت نیرو ابلاغ می شود و در آنجا پیش بینی شده تا پایان برنامه راندمان نیروگاههای کشور به 45 درصد برسد.
نامجو ادامه داد: در حال حاضر راندمان نیروگاه ها حدود 38 درصد است که براساس برنامه پنجم توسعه باید به 45 درصد برسد و رسیدن به این 45 درصد حجم زیادی ازکار و برنامه را به وزارت نیرو تحمیل می کند که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

/ 1 نظر / 4 بازدید
mojtaba hojatoleslami

سلام رندا تکیددین نویسندهٔ ساکن پاریس نوشته که تمام نیروگهای اتمی‌ در دنیا باید برسی‌ بشوند که آیا اینها خطرناک هستند یا نه‌. با این اتفاقاتی که سر مردم ژاپن آمده باید مطمئن بشویم که آیا این رآکتور روسی بوشهر که عمرش را کرده مثل هواپیماهای روسی است یا نه‌. هواپیماهای روسی دوست دارند پایین بیفتند اما نیروگاه اتمی‌ بوشهر وقتی‌ منفجر بشه ما را حتما به طرف بالا خواهد برد. همهٔ دنیا ساخت نیروگاه اتمی‌ را متوقف کردند. ما تنها کشوری هستیم که صبح تا شب اورانیوم میسازیم و عجله داریم بوشهر راه بیفتد. می‌گویند نیروی اتمی‌ حق ملت ایران است والله لگد زدن هم حق الاغ است ولی‌ ممکن است صاحبش را به کشتن بدهد.