وزیر مسکن و شهرسازی: هیچ افزایشی در قیمت زمین و مسکن صورت نگرفته است

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: در حال حاضر تصمیمی برای افزایش تسهیلات بانکی مسکن مهر و مقاوم سازی مسکن روستایی نداریم.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی نیکزاد در بازدید از مسکن مهر اردبیل اظهار داشت: دولت در شرایط کنونی با توافق بانک مرکزی پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی برای مسکن روستایی 20 و 22 و 25 میلیون تومانی را برای مسکن مهر نیمه صنعتی و صنعتی در نظر گرفته است و قصد افزایش این تسهیلات را در شرایط حاضر نداریم.
وی بیان داشت: قرار است مسکن مهر در 75 متر مربع با مشاع حداکثری 95 متری احداث شود اما اگر دیدیم پایان کار نیاز به افزایش اعتبارات و تسهیلات است با دید کارشناسی در اعطای تسهیلات و یا افزایش آن تجدیدنظر خواهیم کرد.
وی همچنین در جریان بازدید از مسکن مهر ولیعصر نمین اظهار داشت: همه مسکن های مهرشهری تا شهریور 90 در تمام نقاط کشور به بهره برداری می رسد.
وزیر مسکن و شهرسازی در شورای مسکن استان اردبیل نیز گفت: با رشد 44 درصدی صدور پروانه های ساخت و ساز در کشور هیچ افزایش قیمتی را در زمین و مسکن شاهد نیستیم.
وی با بیان این که این افزایش صدور پروانه برای اولین بار در تاریخ این کشور اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: در تهران این افزایش 66 درصدی است.
وی گفت: این آمارها نشان می دهد با وجود استقبال مردم از ساخت وسازها به ویژه در حوزه مسکن مهر با تدبیر درست دولتمردان و سیاست اصولی دولت دهم قیمت زمین و مسکن افزایش نیافته است.
نیکزاد در جریان کلنگ زنی مسجد پروژه مسکن مهر مشکین شهر نیز گفت: مقرر شده در تمام مجتمع های مهر در سراسر کشور مسجدی متبرک به نام ائمه اطهار احداث و راه اندازی شود.
وی اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور و همکاری دستگاه های فرهنگی با هزینه وزارت مسکن و شهرسازی قرار است این مساجد احداث و همزمان با افتتاح پروژه های مسکن مهر به بهره برداری برسد.
وی بیان داشت: در کنار ساخت مسجد قرار است با همکاری شهرداری ها و فرمانداری ها فضای سبز کافی و مورد نیاز ایجاد و در کنار آن مجتمع های فرهنگی و آموزشگاه ها برای تحصیل دانش آموزان بسترسازی و احداث شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید