دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه: اتهام های حقوق بشری فقط علیه کشورهایی مطرح می ش

دکتر محمد جواد لاریجانی در دیدار با دادستان حقوق بشر نیکاراگوئه همکاری کشورهای آمریکای لاتین برای مقابله با استفاده ابزاری از حقوق بشر را خواستار شد.
دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با رافائل عمر کاپساس با اشاره به اینکه حقوق بشر به ابزاری برای آمریکا و غرب برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل تبدیل شده، گفت: کشور ما و کشور شما مورد علاقه آمریکا و غرب نیستند و به همین دلیل همیشه از ناحیه مسائل حقوق بشری متهم شناخته می شوند.
مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه در ادامه با مهم خواندن تعاملات حقوق بشری و گسترش همکاری ها گفت: جمهوری اسلامی ایران با سی کشور جهان همکاری های دوجانبه حقوق بشری داشته و دارد که از جمله تازه ترین گفت وگوهای دوجانبه حقوق بشری آن با سوئیس، ژاپن و آفریقای جنوبی بوده است.
جواد لاریجانی با بیان اینکه یکی از راه های جلوگیری از سوء استفاده کشورهای غربی از مقوله حقوق بشر گسترش همکاری های دوجانبه و برگزاری نشست های تخصصی و مشترک است گفت: در بحث حقوق بشر باید نکاتی را مد نظر داشت که مهمترین آنها مسئله چند فرهنگی بودن دنیا، لزوم فراگیر شدن حقوق بشر در همه زمینه ها و پرهیز از استاندارد دوگانه، کوتاه کردن دست تروریسم از استفاده از مکانیزم های بین المللی حقوق بشر و تقویت مکانیزم یو.پی.آر در شورای حقوق بشر سازمان ملل است.

/ 0 نظر / 8 بازدید