معاون وزیر بازرگانی خبر داد عرضه برنج، روغن و شکر از طریق کالا برگ

معاون وزیر بازرگانی گفت: در بسته پیشنهادی طرح هدفمندی یارانه ها، 4 هزار میلیارد تومان برای حمایت از تولید و مصرف کنندگان اختصاص یافت.
به گزارش فارس از گلستان، حمید علیخانی اظهار داشت: وزارت بازرگانی 70درصد سرمایه گذاری را در تولید انبوه نان صنعتی تقبل می کند و تنها 30درصد سهم آورده بر عهده متقاضی خواهد بود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: توسعه تولید نان صنعتی از راهبردهای اساسی این شرکت است و طبق برنامه پنج ساله باید 40درصد از تولید نان کشور، صنعتی شود که هم اینک ظرفیت تولید چهار کارخانه در این گروه صنعتی، روزانه 160 تن است که باید به 170 تن در روز برسد.
«حمید علیخانی» در آیین بهره برداری متمرکز از 158هزار تن ظرفیت سیلوسازی گلستان همزمان با دور سوم سفر رئیس جمهوری به این استان اظهار داشت: هدف ما رسیدن به مرز 5/10میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی گندم در کشور تا پایان سال 91 است.
وی همچنین در بازدید از مرکز خرید تضمینی برنج در نکا با اشاره به خرید بیش از 31 هزار تن برنج پرمحصول از کشاورزان شمالی گفت: 29 هزار و 800 تن از این مقدار برنج از کشاورزان مازندرانی و بقیه از برنج کاران گلستانی خریداری شد.
معاون وزیر بازرگانی خاطرنشان کرد: برای خرید این مقدار برنج از کشاورزان تاکنون بیش از 40میلیارد تومان پرداخت شده است.
علیخانی با اشاره به افزایش خرید برنج پرمحصول از کشاورزان مازندرانی در سال جاری گفت: در مدت مشابه سال گذشته 14 هزار تن برنج پرمحصول از کشاورزان مازندرانی خریداری شده بود که امسال بیش از دو برابر دوره گذشته است.
وی با بیان اینکه دولت حمایت های مناسبی از کشاورزان و برنج کاران شمالی داشته است، یادآور شد: با ممنوع کردن تبلیغات برنج خارجی در صدا و سیما، ممنوعیت خرید برنج خارجی برای سازمان ها و همچنین منع واردات برنج در زمان برداشت و خرید آن، در واقع مهمترین کمک را به کشاورزان برنج کار کرده ایم.علیخانی درباره اعلام کالابرگ خانوارها نیز گفت: عرضه برنج، روغن و شکر با تعرفه دولتی و از طریق کالابرگ در دستور کار ما قرار دارد و براساس زمان بندی مناسب اعلام خواهد شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید