اسرائیل قبل از همه ترسید

اسراییل نخستین کشوری بود که ترس خود را از مشاهده توانمندی خیره کننده موشکی ایران نشان داد. در حالی که بیش از چند ساعت از شلیک موشک های دوربرد ایران در رزمایش پیامبر اعظم 6 نمی گذشت و سپاه تنها بخش کوچکی از قابلیت های خود را به نمایش گذاشته بود، ایگال پالمور سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رزمایش نشان دهنده آن است که سخنان اسراییل درباره تهدیدآمیز بودن فعالیت های ایران درست بوده است!
این در حالی است که ایران به صراحت اعلام کرده است برنامه موشکی خود را به عنوان پاسخی به تهدیدهای اسرائیل توسعه می دهد و این چیزی نیست که آقای پالمور تازه آن را کشف کرده باشد! ایران دیروز اعلام کرد فناوری موشکی خود را تا اندازه ای ارتقا داده که بتواند از سمنان و دامغان (بخش های شرقی ایران) اسراییل را هدف قرار بدهد.
نکته جالب در اظهارات اخیر اسراییلی ها این است که سعی کرده اند برنامه موشکی ایران را به عنوان تهدیدی برای کل جهان نه تهدیدی علیه اسرائیل مطرح کنند. این در حالی است که ایران دیروز به صراحت اعلام کرد با وجودی که از توانمندی کافی برخوردار است، قصد ندارد برد موشک های خود را از 2000 کیلومتر فراتر ببرد چرا که حتی برد 1200 کیلومتر هم برای هدف قرار دادن اسرائیل و پایگاه های آمریکا در منطقه کفایت می کند.

/ 0 نظر / 11 بازدید