ساندی تلگراف: ترور دانشمندان ایران کار موساد بود

یک هفته نامه انگلیسی اذعان کرد که ترور دو تن از دانشمندان هسته ای ایران از سوی رژیم صهیونیستی و موساد صورت گرفته است.
به گزارش مشرق، هفته نامه ساندی تلگراف در شماره اخیر خود نوشت که اسرائیل در پس پرده عملیات ترورهای اخیر در تهران و شهادت دکتر «مجید شهریاری» استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته ای ایران بود.
این روزنامه در مقاله ای که به قلم «گوردون توماس» نوشته شده است، با این عنوان که آیا این آخرین ضربه از سوی رئیس کنونی موساد بود؟ نوشت: هفته گذشته در یکی از اتاق های این مرکز جشن و پایکوبی زایدالوصفی پس از این عملیات تروریستی برپا شد.
این روزنامه انگلیسی در تشریح جلسات برنامه ریزی برای این ترور نیز نوشت: این عملیات در یکی از اتاق های نزدیک به دفتر «مئیر داگان» رئیس سابق موساد طرح ریزی شده و خود وی ریاست این جلسات را که با حضور گروه کوچکی از کارشناسان، تحلیلگران، اسلحه شناسان و روانشناسان صهیونیست برگزار شده بود برعهده داشت.
این روزنامه به سایر کشورهایی که در این ترور دست داشته و یا هماهنگی های مختلف اطلاعاتی و امنیتی با آنها در این زمینه صورت گرفته است، اشاره ای نکرد. این در حالی است که کارشناسان مسائل امنیتی معتقدند که این ترورها علاوه بر موساد، از سوی سازمان های جاسوسی یک یا چند کشور دیگر نیز مورد حمایت و هماهنگی قرار گرفته است و موساد به تنهایی قادر به این اقدام نیست.

/ 0 نظر / 9 بازدید