بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان اصفهان: علیرضا افتخاری را افتخار خود می‌دانیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان اصفهان امروز طی بیانه‌ای با محکوم کردن توهین کنندگان به علیرضا افتخاری استاد آواز ایران از دستگاه‌های امنیتی و قضایی درخواست کردند با مسببان و عوامل اینگونه هتک حرمت‌ها برخورد شود.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
هنرمند آشنا، مردمی و متعهد، استاد علیرضا افتخاری‌
چندی است که متاسفانه جنابعالی و خانواده محترمتان به واسطه حمایت از ارزش‌های اسلامی و انقلاب مورد هجمه اقلیتی فتنه‌گر و بی‌هویت قرار گرفته‌اید. اگر تاکنون در حمایت از جنابعالی سکوت کرده‌ایم و سخنی بر قلم و زبان نرانده‌ایم نه از سر بی‌اطلاعی از آنچه بر شما می‌گذرد، است و نه از سر بی‌اعتنایی به هنرمند این سرزمین بلکه خواستیم تا گذر زمان بیش از پیش پرده از نفاق مدعیان آزادی بیان برافکند و خورشید حقیقت نمایان‌تر از همیشه بر رهروان راه نور بتابد.
استاد آواز ایران‌ جناب آقای افتخاری‌
جنابعالی به رسم ادب و به طریق هنرمندان واقعی که حرف دل مردم را بازگو می‌کنند، در مراسم روز خبرنگار بر شانه‌های رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی بوسه زدید و خطاب به آقای احمدی‌نژاد گفتید شما رئیس جمهور شجاعی هستید و نیز افزودید که این حرف از روی خودستایی و تکلف نمی‌گویم بلکه از دلم برخاست و حرف دل من است.
قطعاً زمانی که این جملات را بر زبان می‌راندید، هرگز گمان نمی‌کردید از سوی جماعتی که داعیه‌دار اخلاق، ادب، آزاد‌اندیشی و آزادی بیان هستند، چنین مورد توهین و طعن قرار گیرید و خود و خانواده محترمتان چنین مورد بی‌حرمتی قرار گیرید. این جماعت نادان مردم را تا زمانی مردم می‌دانند که چشم و گوش بسته در جهت تامین منافع آنان حرکت کنند و هنر و هنرمند را تنها تا زمانی مورد تمجید قرار می‌دهند که در جهت تحقق امیال شیطانی و خواسته‌های نفسانی آنها حرکت کنند، از دید آنان هنرمندی که به وطن، مردم و خواست آنها احترام بگذارد مستحق هر‌گونه بد اخلاقی است و از این رو چنین بر شما ستم روا می‌دارند.
شما به صراحت اعلام کردید «تمام وجود و زندگی‌ام مال مردم است و هرگز این گوهر ارزشمند را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم، من در این آب و خاک رشد کرده و بالنده شده‌ام و به عشق این مردم کار می‌کنم، من مانند کسانی نیستم که با این انقلاب در دل‌های مردم جا گرفتند و بعد به آنها پشت کردند».
امروز شهر اصفهان، مهد تمدن و فرهنگ، مهد عالمان و دانشمندان، مهد ادیبان و هنرمندان و مهد رشادت‌ها و جانبازی‌ها به داشتن هنرمندی آگاه و متعهد چون شما به خود می‌بالد و افتخاری را افتخار خود و او را متعلق به مردم و کشور می‌داند و صمیمانه آماده است از این گوهر خود در مقابل بدخواهان و بداندیشان حراست کند.
ما دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان اصفهان نیز مشتاقانه دستان این هنرمند عزیز را می‌فشاریم و مصرانه از دستگاه‌های امنیتی و قضایی می‌خواهیم در برخورد با مسببان و عوامل هتک حرمت به این استاد گرانقدر لحظه‌ای مسامحه نکنند.

/ 1 نظر / 7 بازدید
علی

ما همه با استاد افتخاری هستیم