چه کسی عبای امام جمعه قزوین را کشید ؟ + ویژه نامه مرد خاکستری

مجلس معروف خبرگان رهبری در سال ۱۳۶۸ که در آن قرار بود رهبر آینده انقلاب اسلامی را تعیین کنند با خاطرات و حواشی زیادی دنبال بود.


محمدحسین صفار هرندی ، وزیر سابق ارشاد که در یکی از برنامه های دیروز امروز فردا شرکت کرده بود به بازگو کردن یکی از خاطرات مهم و البته شگفت انگیز از زبان یکی از حضار این جلسه اشاره کرد.

وی در بازگو کردن این خاطره از زبان این فرد حاضر در جلسه انتخاب رهبری گفته بود:

همه افرد حاضر در آن جلسه خاطراتی دارند که مایل به بیان آن نیستند اما یکی از آنها بیان می‌کند که موقع دادن رأی وقتی خواستم قیام کنم دیدم عبایم کشیده می‌شود ابتدا فکر کردم به صندلی گیر کرده اما برگشتم دیدم پشت سری من عبایم را گرفته و می‌گوید بلند نشو ، کسی که به رای خود قانع نشده و می‌خواهد دیگران را همراه خود کند همان کسی است که در سال گذشته در جریان اغتشاشات می‌گوید خیابان‌ها را شلوغ کنید تا از این رهبری باج گرفته و بر سر حکومت چانه زنی کنیم.

صفار هرندی نامی از فردی که آن حرکت را انجام داده بود نبرد اگر چه حضور او در اغتشاشات و تز او در مورد باج گیری از رهبری در تشخیص وی کمک زیادی می کند.خبرها حاکی از آن است که « موسوی خوئینی ها » که به « مرد خاکستری اصلاحات » معروف است همان شخصی بوده است که در جلسه ی تعیین رهبری خبرگان هنگام قیام اعضاء برای رأی گیری در مورد رهبری « آیت الله العظمی خامنه ای » دست به این کار زده و با کشیدن عبای « آیت الله باریک بین » ( امام جمعه قزوین ) سعی در انصراف او در مورد رأی مثبت به رهبری داشته است.

موسوی خوئینی ها کسی است که بارها و بارها در پشت پرده عملیات اصلاحات و در اتاق فکر این جریان هزینه های زیادی را به نظام تحمیل کرده است.

وی در دروان اصلاحات پایه ریزی برنامه های ساختار شکنانه همچون حوادث 18 تیر ، قتل های زنجیره ای ، آشوب های مجلس ششم ، کنفرانس برلین و ... را بر عهده داشت.

حرکت افراطی و تجدید نظر طلبانه وی و جریان همراه او به گونه ای بود که خود را در انتخابات دهم ریاست جمهوری با رمز تقلب نشان داد و اغتشاشات و آشوب های بعد از آن را نیز رقم زد.

 http://chaei.blogfa.com/post-363.aspx

/ 0 نظر / 9 بازدید