ایم: کاخ سفید با تحریم ایران در واقع شرکت های آمریکایی را تحریم کرد

سرویس سیاسی-
هفته نامه آمریکایی تایم، تحریم های اعمال شده علیه ایران را در واقع تحریم بسیاری از شرکت های آمریکایی ارزیابی کرد.
به نوشته هفته نامه تایم، تحریم های شدیدتر آمریکا و اروپا علیه ایران، ممکن است به اقتصاد این کشور آسیب اندکی زده باشد، اما این بدان معنا نیست که جمهوری اسلامی، دیگر دوستانی ندارد.
به گزارش این هفته نامه آمریکایی، حتی نزدیک ترین متحدان آمریکا در اروپا نیز روابط خود را با ایران کاملاً قطع نکرده اند و اجازه می دهند این کشور به تجارت نفت و گاز خود ادامه دهد.
بنابراین گزارش، از سوی دیگر ایران نیز سرگرم تحکیم روابط خود با کشورهای آسیایی است که تشنه برقرار کردن رابطه با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان هستند و برای پر کردن قراردادهایی رقابت می کنند که شرکت های غربی آنها را رها کرده اند.
فیلیپ واست، سردبیر بولتن خبری اطلاعات آنلاین که بر قراردادهای انرژی نظارت می کند، گفت: چینی ها و مالزیایی ها سرگرم خرید نفت ایران و فروش مجدد آن هستند در واقع بسیاری از تحریم های شدید علیه ایران، تحریم خود آمریکاست.
سخنگوی کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم به وال استریت ژورنال گفت: تحریم های جدید اتحادیه اروپا ممکن است به بسته شدن طرح میدان گازی «رام بریتیش پترولیوم» در دریای شمالی اسکاتلند شود که این شرکت مشترکاً با شرکت نفت ایران آن را دنبال می کرد.
به گزارش تایم، با این حال به رغم تحریم های شدیدی که علیه ایران وضع شده است، اروپا همچنان روابط اقتصادی خود را با ایران حفظ کرده است، شرکت های اروپایی برخلاف شرکت های آمریکایی، آزادند که نفت خام و گاز طبیعی ایران را خریداری کنند و محصولات پالایش شده نفتی را به ایران بفروشند.
علاوه بر این برخی همکاری های اتحادیه اروپا با ایران در صورتی که برای نیازهای انرژی اروپا ضروری تشخیص داده شود، ممکن است از تحریم های موجود مستثنی شود، از جمله این نیازها، نیاز اروپا به گاز ایران است که از دریای خزر و خط لوله نابوکو در سراسر اروپا تغذیه می کند، این طرح برای کاهش اتکای اروپا به نفت روسیه، ضروری است.
به گزارش تایم، یکی از سخنگویان خزانه داری آمریکا که خواست نامش مطرح نشود، گفت: شرکت ها باید خود به این تصمیم برسند که بازرگانی با ایران نه تنها فایده ندارد بلکه مخاطراتی به همراه دارد.
برای بسیاری از شرکت های اروپایی، اقدامات آمریکا آنها را کاملاً تحت فشار قرار داده است، محروم شدن از تعامل بازرگانی با آمریکا خود فشاری عمده بر شرکت ها و بانک هایی ایجاد می کند که با شرکت های ایرانی تعامل دارند.
تایم نتیجه گرفت: اما همانطور که برخی کشورها و شرکت ها از تجارت با ایران کنار می روند شرکت ها و کشورهایی دیگر از تحریم ها سود می برند. چین که عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل است فقط در صورتی با رای دادن به تحریم ها موافقت کرد که اطمینان یابد سرمایه گذاری های کلان آن در ایران آسیب نمی بیند.

/ 3 نظر / 8 بازدید
((سکه یک گرمی بانک مرکزی))

کلاهبرداری بانک های از جیب مردم ((دهه ی 2000 تا 2010 را دهه ملک و زمین و دهه ی 2010 تا 2020 را دهه ی طلا نام گذاری کرده اند)) آیا می دانید (حساب سپرده سرمایه گذاری که در بانک باز می کنید) بانک پول شما را وارد بازار سکه طلا و شمش طلا و ارز و بورس و مسکن می کند و حداقل در سال 40 تا 150 درصد سود می برد اما از این سودی که بانک به چنگ می آورد حداکثر 12 تا 18 درصد در سال به شما سود می دهد این در حالتی است که ارزش پول در ایران هر روز کمتر می شود و گرانی و تورم بالای 22 درصد است خودتان این موضوع را پیگری و در مورد سود سکه طلا ((سکه یک گرمی بانک مرکزی)) تحقیق کنید این موضوع را با دیگران در میان بگذارید تا ما هم به سرنوشت مردم اروپا و آمریکا دچار نشویم که مردم مورد سوء استفاده ی عده ای ثروتمند و بانک ها قرار گرفته اند

محمد

از شما دعوت میکنم به جمع بازاریابان باشگاه فروشندگان برتر ایرانی بپیوندید، در این صورت از مزایای عالی و همچنین مبلغ 50,000 ریال هدیه عضویت، بهره مند گردید. به این منظور بعد از کلیک بر روی لینک ما، گزینه بازاریابان را مشاهده فرمایید! با تقدیم احترام؛ یکی از بازاریابان باشگاه فروشندگان برتر

rasatech

تبدیل وبلاگ به سایت : ثبت دامنه اینترنتی طراحی قالب اختصاصی سایت شما ثبت هاست برای سایت شما انتقال کلیه مطالب وبلاگ شما به سایت هزینه کل : 200000 تومان www.Rasatech.net 02177375194