وزیر کار:نگران تولیدکننده داخلی هستیم

وزیر کار وامور اجتماعی گفت: دولت نگران تولیدکننده داخلی است که بتواند کالای خود را عرضه کند.
«عبدالرضا شیخ الاسلامی» افزود، هم اکنون در بحث واردات کالاهای کشاورزی حدود 60 قلم کالا اعلام شده که دیگر امکانات واردات نخواهد داشت، اگر قرار است کالایی وارد شود نیاز به ثبت سفارش دارد و مجوز واردات دارد.
وزیر کار و امور اجتماعی افزود: من فکر نمی کنم که در حال حاضر نگرانی باید متوجه کسانی باشد که مبادرت به واردات کالا می کنند، ما باید نگران کسانی باشیم که در داخل کشور رفتند با زحمت و صرف هزینه یک بنگاه و کارگاهی را راه اندازی کرده اند و الان اگر واردات بی رویه انجام شود، آنها نمی توانند فرصت عرضه کالاهای خود را در بازار داخلی پیدا کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای اینها دلسوزی شود، گفت: وقتی یک کالایی از خارج کشور وارد می شود به منزله عدم تولید یک کالای مشابه در داخل کشور است و هر دلاری که ما برای خرید کالای خارجی صرف می کنیم به معنای نابودی و کور کردن سرمایه گذاری است که در داخل کشور می شود.
به گفته شیخ الاسلامی، هر فرصت شغلی که ما در خارج از کشور به واسطه واردات کالای خارجی به داخل کشور ایجاد می کنیم به منزله از بین بردن یک فرصت شغلی در داخل کشور است؛ بنابراین این یک امر بدیهی و عقلانی است که تلاش شود تا در عرصه واردات مدیریت شود.
وزیر کار که با مهر گفت وگو می کرد، تصریح کرد، حمایت از مصرف کنندگان جزو محورهای اصولی و منطقی کار دولت است و هزینه های زندگی مردم نباید آنقدر بالا برود که منجر به فشار بر طبقات ضعیف و کم درآمد شود، در عین حال که باید یک اهرم و انگیزه هایی برای تولیدکنندگان داخل جهت افزایش کیفیت محصولات تولیدی داشته باشیم.
وی افزود: بنابراین این یک معادله است که مجموع پارامترهای آن را باید به خوبی شناسایی کنیم و در این رابطه معناداری که با هم پیدا می کنند یک شکل مناسب و منطقی برای آن ایجاد کنیم.

/ 0 نظر / 4 بازدید