سایت اجیر شده نشان داد کیهان دقیقاً به هدف زده است (خبر ویژه

ایت اجیر شده نشان داد کیهان دقیقاً به هدف زده است (خبر ویژه)

یک سایت اینترنتی که در تقاطع «افراطیون جبهه اصلاحات» و «منفعت طلبان متظاهر به اصولگرایی» فعالیت می کند، اقدام به دروغ بافی علیه کیهان کرد.
سایت «ف» که از یک سو با رسانه هایی چون خبرگزاری ایلنا و پارلمان نیوز، و از طرف دیگر با برخی رسانه های منفعت طلب متظاهر به اصولگرایی در ارتباط است، به نیابت از همه این محافل اقدام به شایعه پراکنی تحریف آلود تکراری علیه کیهان کرد.
این سایت ادعا کرد یارانه های مطبوعات که کیهان از دولت دریافت می کند ناعادلانه است: در سه ماهه سوم سال 88، روزنامه تهران امروز فقط 10میلیون تومان یارانه دریافت کرده است. همان زمان روزنامه اعتماد 10میلیون یارانه سود برد اما روزنامه کیهان که از قضا مدعی اصلی بی عدالتی اخیر در ماجرای انحصاری شدن آگهی های دولتی بود، مبلغی بالغ بر 490 میلیون تومان به عنوان یارانه دریافت نمود. همچنین روزنامه دنیای اقتصاد، در 3 ماهه اول سال مبلغ 72میلیون تومان یارانه دریافت کرده است.
درباره این مغالطه چند نکته قابل ذکر است: اولا کیهان موسسه ای شامل 4 روزنامه (روزنامه کیهان، کیهان انگلیسی، کیهان عربی و روزنامه کیهان ورزشی که انتشار آن تا چند ماه پیش ادامه داشت) و مجلات زن روز، کیهان ورزشی، کیهان کاریکاتور، کیهان فرهنگی و کیهان بچه ها می باشد و لذا مقایسه مجموعه یارانه اختصاص داده شده به 8 روزنامه و مجله منتشره توسط «موسسه کیهان» با فلان روزنامه، نوعی فریبکاری و کلاهبرداری است.
ثانیا روزنامه های وابسته یا نزدیک به برخی نهادها (نظیر تهران امروز و همشهری) کانون های حمایت مالی وسیعی دارند و اساسا نیازی به یارانه های دولتی احساس نمی کنند. همچنان که از طرف دیگر روزنامه های زنجیره ای نظیر اعتماد غیر از حمایت های مالی گسترده احزاب و محافل سیاسی حامی، از حمایت های ویژه مفسدان اقتصادی نظیر شهرام جزایری هم برخوردار بوده اند که گردانندگان سایت «ف» احتمالا خود به اعتبار «خبرویت»! بی خبر از این قسم حمایت ها نیستند، حال آن که کیهان هم مغضوب مفسدان سیاسی و اقتصادی بوده و هم بعضا- مانند ماجرای انحصاری شدن آگهی های دولتی برای روزنامه ایران- مورد مخالفت ویژه طیف هایی از دولت هم قرار داشته است!
ثالثا، فارغ از اینکه یارانه اختصاص یافته از سوی ارشاد به 8 نشریه در موسسه کیهان- و نه فقط روزنامه کیهان- تعلق یافته باید متذکر شد که کیهان جزو پرمخاطب ترین روزنامه های کشور طبق نظرسنجی ها و آمار رسمی وزارت ارشاد است. با این حساب آیا باید به روزنامه هایی که تیراژ 1000 تا 10-20هزار نسخه ای دارند، همان قدر یارانه داده شود که روزنامه پرمخاطب کیهان؟!
البته این اولین بار نیست که کیهان در بحبوحه درگیرشدن با محافل اهل زد و بند اقتصادی یا فساد سیاسی، مورد هجمه و ترور شخصیت هماهنگ از سوی جریان های دست چندم رسانه ای قرار می گیرد. برای ما دور از انتظار نیست هنگامی که وارد پشت پرده ماجرای تعطیلی بازار طلافروشان (و درآمد هنگفت چند هزار میلیاردی چند تن از سران مافیای قاچاق طلا) یا ماجرای دانشگاه آزاد با سرمایه و دارایی 250 هزار میلیارد تومان می شویم، با هجوم انبوه رسانه هایی مواجه شویم که یا اساسا آلوده به این قبیل مفاسدند و یا اینکه به شیوه خلافکاران اجاره ای، پول می گیرند و در ازای آن به تخریب شخصیت و تهمت پراکنی می پردازند.
این نکته هم شایسته ذکر است که کیهان اخیرا با اشاره به فراری شدن احمدی جلالی فراهانی (همکار مشترک روزنامه های اعتماد، تهران امروز، شرق و همشهری و خبرگزاری های میراث فرهنگی و مهر) نسبت به نفوذ عناصر زنجیره ای همسو با فتنه گران در محافل اصولگرا هشدار داده بود و گویا وکلای مدافع برخی روزنامه های ذکر شده در خبر کیهان، موظف شده اند به نحوی از کیهان انتقام بگیرند که حاصلش افتضاح سایت «ف» می باشد!

/ 0 نظر / 44 بازدید