رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور خانواده های شهدا و ایثارگران قم: ملت در برابر

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به استقبال پرشور مردم لبنان از رئیس جمهور «ملت ایران» اظهار داشتند: اینگونه حقایق، نشان دهنده جذابیت و عظمت ملت ایران در چشم دیگر ملت هاست.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار پرشور خانواده های معظم شهیدان، جانبازان، و ایثارگران استان قم، اعتقاد به شهادت، و «ایمان به ایثار و معامله با خدا» را رمز اقتدار حقیقی ملت ایران خواندند و تأکید کردند: این ملت بزرگ، در پرتو این عوامل عزت آفرین، در مقابل زیاده خواهی های استکبار، همچنان مستحکم خواهد ایستاد.
رهبر انقلاب اسلامی در این اجتماع معنوی که با یاد افتخارآفرین شهیدان، معطر شده بود، «شهادت» را موضوعی بسیار عمیق دانستند و افزودند: اعتقاد به شهادت و باور به عظمت شهیدان، عمق معنوی شخصیت و هویت یک ملت است.
ایشان، «ایمان، احساسات دینی و شجاعت مردم» و صبر و استقامت خانواده های والامقام شهدا را باعث حل شدن مسئله شهادت برای ملت ایران برشمردند و افزودند: باید در این نکته اساسی بیندیشیم که ملت ایران بدون برخورداری از ابزارهای پیچیده نظامی و امکانات وسیع تبلیغاتی، چگونه و به کدام علت در چشم ملت ها، اینگونه «عزیز، پرجاذبه و مقتدر» گشته و در حوادث گوناگون جهان تأثیرگذار شده است؟
حضرت آیت الله خامنه ای، استقبال پرشور و گسترده ملت لبنان را از رئیس جمهور «ملت ایران»، موضوعی شایسته مطالعه و تحلیل خواندند و افزودند: اینگونه حقایق، نشان دهنده جذابیت و عظمت ملت ایران در چشم دیگر ملتهاست.
ایشان در ریشه یابی علت این عظمت و اقتدار، به تشریح اهمیت شهادت پرداختند و افزودند: وقتی یک ملت و جوانانش، اینگونه به «ایثار، فداکاری و شهادت در راه خدا» باور پیدا می کنند، طبیعتاً، از اقتدار و عزت و عظمتی که وعده صدق الهی است، برخوردار می شوند و به همین دلیل ملت ایران، امروز از همه ملت های دیگر قوی تر و با عظمت تر است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیر بی نظیر شهیدان در عظمت ملت ایران افزودند: شهیدان، جانبازان و دیگر ایثارگران، پیشوایان و طلایه داران جبهه حقند و «اعتقاد به شهادت و باور معامله با خدا» را عملاً به مردم این سرزمین آموخته اند.
ایشان افزودند: صف دوم عوامل عظمت بخش ملت ایران، متعلق به پدران صبور، مادران دلسوخته، فرزندان فهیم و همسران گرانقدر شهیدان است که در مقابل حادثه به ظاهر تلخ از دست دادن عزیزانشان، احساس عزت و افتخار کردند و نشان دادند که همچون دسته گلهای شهیدشان، آنها نیز معامله با خدا را باور دارند و رهرو واقعی راه زینب کبری(س) هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای ایستادگی ملت ایران و خانواده های معظم شهدا را در مقابل تهدیدهای سلطه گران جهانی، ناشی از احساس اقتدار و اعتماد به نفس ملی دانستند و تأکید کردند: ملت ایران در مقابل عربده های زورگویان، لحظه ای از آرمانهای خود، کوتاه نخواهد آمد.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به ضرورت تقویت و تعمیق روزافزون ایمان به خدا در قلبهای آحاد مردم و مسئولان خاطرنشان کردند: باید این ایمان اقتدار آفرین را قدر بشناسیم و آن را پشتوانه پیشرفتهای «علمی- فناوری- سیاسی- اجتماعی و اقتصادی» قرار دهیم.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری طرحها و اقدامات فراوانی که دشمنان و دنباله روهای آنان در داخل، در سالهای پس از رحلت امام برای تضعیف ایمان و اعتقادات ملت انجام دادند افزودند: مخالفان ملت ایران، از آن طرحها چیزی جز ناکامی عایدشان نشد و از این پس نیز به هیچ نتیجه ای نخواهند رسید.
ایشان، جوانان کشور را، جوانانی بسیار خوب و پاک برشمردند و افزودند: این نسل جوان که در فضای ایمان و اعتقادات ملت رشد کرده، نسلی پربرکت و همچون جوانان اوایل انقلاب آماده ایثار و فداکاری است.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، شهر قم را با 6 هزار شهید، 11 هزار جانباز و ستارگان نامدار شهیدش همچون زین الدین، حیدریان و صادقی، در مسئله شهادت نیز، شهری سرآمد خواندند و انتساب به شهیدان را برای همه بازماندگان آنان بویژه فرزندان شهیدان باعث افتخار و عزت دانستند.
حضور مراجع تقلید
در محل اقامت رهبر انقلاب
حضرات آیات عظام «حسین نوری همدانی»، «عبدالله جوادی آملی» و «علوی گرگانی» شامگاه سه شنبه با رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای دیدار کردند.
به گزارش ایرنا، این دیدارها در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم و در اولین شب حضور معظم له در این شهر ترتیب یافته بود.
همچنین آیت الله مقتدایی مدیر حوزه های علمیه، آیت الله سیدمحمود شاهرودی، آیت الله استادی و آیت الله طاهری خرم آبادی در دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم با رهبر فرزانه انقلاب دیدار کردند.
این گزارش حاکی است: جمعی از علما، اساتید، جمعی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مسئولان استان قم نیز با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دیدار کردند.

/ 0 نظر / 8 بازدید