وزیر نیرو: افزایش قیمت برق کمتر از انتظار مردم خواهد بود

وزیر نیرو گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، مردم در قبوض برق خود مشاهده خواهند کرد که افزایش قیمتها بسیار پایین تر از انتظارشان بوده است.
مجید نامجو پس از جلسه دیروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با دستور رئیس جمهوری پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در قبوض برق ساده سازی، یکسان سازی و شفاف سازی می شود.
وی با بیان اینکه انتظارما از مردم اصلاح الگوی مصرف است، افزود: پس از اجرای این قانون مردم در قبوض برق خود مشاهده خواهند کرد که افزایش قیمتها بسیار پایین تر از انتظارشان بوده است.
خبرنگاری از وزیر نیرو درباره کیفیت پایین لامپهای کم مصرف وارداتی سؤال کرد که نامجو پاسخ داد: از طریق اداره استاندارد و آزمایشگاه های وزارت نیرو که در مرزها مستقر هستند، کیفیت این لامپها کنترل می شود، ضمن اینکه لامپهای کم مصرف بی کیفیت از طریق قاچاق وارد کشور می شود.
وی با بیان اینکه لامپهای کم مصرف وارداتی از لحاظ کیفیت و قیمت پایین تر از لامپهای تولید داخلی است، از تولید کنندگان داخلی خواست اندکی تحمل کنند و کیفیت محصولات خود را کاهش ندهند.
هیچ تغییری در نرخ مکالمات صورت نمی گیرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با هدفمند کردن یارانه ها هیچ تغییری در نرخ تعرفه ها ایجاد نمی شود.
رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز که در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران گفت وگو می کرد در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با هدفمند کردن یارانه ها نرخ مکالمات گران می شود یا نه، گفت: خوشبختانه هیچ تغییری در نرخ ها براساس هدفمندسازی یارانه ها نداریم بلکه یک روال معمولی دارد که ممکن است بعضی از خدمات را به هر دلیلی که اپراتورها نیاز داشته باشند، در تعرفه ها تغییر دهند که طبق روال از سازمان تنظیم مقررات درخواست می کنند و بعد در کمیسیون این سازمان مطرح و اقدام می شود.
وی ادامه داد: اینکه به دلیل هدفمند کردن یارانه ها تغییر در قیمت ها داشته باشیم چنین چیزی وجود ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در عین حال یادآور شد: ملاک این است که هیچ خدمتی نباید در مجموع زیر قیمت باشد و اپراتور ضرر کند. از همین رو اگر قرار باشد تعرفه ای تغییر پیدا کند این را به سازمان تنظیم مقررات می دهند و پس از طرح و بررسی اقدام می شود.
ندادن سوخت
غیرقانونی است
وزیر راه و ترابری گفت: عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی، حقوقی و قانونی نیست و در هیچ جا ذکر نشده است که سوخت هواپیما داده نشود.
حمیدرضا بهبهانی در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره عدم افتتاح آزادراه خرم آباد به پل زال که قرار بود روز گذشته افتتاح شود، گفت: آزاد راه خرم آباد به پل زال
هم اکنون آماده بهره برداری است و به دلیل سفر هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا به ایران افتتاح
آزاد راه به تعویق افتاد.
وی درباره آزاد راه تهران- شمال نیز عنوان کرد: کارهای آن در دست اقدام است و بخشی از آن سال آینده امیدواریم که به نتیجه برسد.
وزیر راه و ترابری تحریم سوخت هواپیماها را کار غیرقانونی و غیر حقوقی توصیف و گفت: هیچ جا مشخص نشده است که یک کشور به هواپیماهای سایر کشورها سوخت ندهد، این مسئله را از نظر حقوقی و قانونی پیگیری می کنیم و ان شاءالله بتوانیم هرچه زودتر این موضوع را برطرف کنیم.
زمان برداشت یارانه ها پس از تعدیل قیمت حامل های انرژی است
وزیر رفاه و تأمین اجتماعی با بیان اینکه قبل از تعدیل قیمت حامل های انرژی مبلغ قطعی یارانه ها اعلام می شود، گفت: بعد از تعدیل قیمت ها می توان این مبلغ را از حساب ها دریافت کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی صادق محصولی که در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه یارانه ها واریز شده به حساب ها مربوط به چند ماه است و چه زمان می توان آن را برداشت کرد گفت: این مبلغ علی الحساب بوده و به زودی تعداد ماه های آن مشخص می شود.
وی افزود: قبل از اینکه تعدیل قیمت ها صورت گیرد مبلغ قطعی یارانه ها اعلام می شود و بعد از تعدیل قیمت ها می توان این مبلغ را از حساب ها دریافت کرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید