جروزالم پست: اسرائیل هم چاره ای جز پذیرفتن ایران هسته ای ندارد (خبر ویژه)

رژیم صهیونیستی پس از 2 سال هیاهوی گسترده مبنی بر اینکه به هیچ قیمتی نمی گذارد ایران هسته ای شود، در حال تدارک برای مرحله پس از هسته ای شدن کامل ایران است.
مطبوعات صهیونیستی در گزارشی که وزارت خارجه این رژیم هم آن را تأیید کرده، اعلام کردند شورای امنیت ملی و وزارت خارجه اسرائیل طرحی را برای وضعیت بعد از ایران هسته ای تدوین می کنند.
به گزارش مطبوعات اسرائیل و سایت وزارت خارجه این رژیم، «وزارت خارجه اسرائیل در مباحثات داخلی خود به بررسی این وضعیت پرداخته که جمهوری اسلامی علی رغم همه تلاش های بین المللی و فشارها و تحریم ها بتواند به بمب اتمی هم دسترسی پیدا کند. محافل وزارت خارجه می گویند ایران هسته ای یک فاجعه است ولی ما باید خود را برای چنان وضعیتی که ایران بمب اتمی را هم ساخته باشد، آماده کنیم.
روزنامه «جروزالم پست» که گزارش مفصلی را به این خبر اختصاص داده نوشت: «تنها وزارت خارجه نیست که خود را برای چنین احتمالی آماده می سازد، بلکه در شورای امنیت ملی اسرائیل نیز بررسی این احتمال ادامه دارد و آن ها هم می کوشند گزینه های آینده را شناسایی و بررسی کنند.»
به گزارش سایت وزارت خارجه اسرائیل، «رسانه ها تاکنون بارها از احتمال بمباران تأسیسات اتمی ایران توسط اسرائیل سخن گفته اند اما ارزیابی برخی تحلیلگران تاکنون آن بوده که ایالات متحده، و به ویژه دولت پرزیدنت اوباما، آن هم پس از وقایعی که در افغانستان و عراق می گذرد، برای انهدام تأسیسات اتمی ایران پیشگام نخواهد شد. از سوی دیگر، اسرائیل نیز بر این باور است که نباید از اسرائیل توقع داشته باشند یک تنه به مصاف این چالش برود. تاکنون تلاش اسرائیل در همه سطوح تماس های دیپلماتیک و مراجعات بین المللی مصروف آن بوده که از اتمی شدن ایران جلوگیری کند ولی نتایج به دست آمده در حدی نیست که بتوان امیدوار بود از تلاش اتمی دست بردارد. در گزارش های پیشین همچنین گفته شده بود که در ایالات متحده نیز مشاورات و مباحثاتی انجام گرفته که اگر ایران بالاخره به بمب اتمی دست یابد، چه باید کرد. با انتشار این گزارش ها احتمال داده شده بود که برخی مقامات آمریکایی با بمب هسته ای ایران کنار آمده باشند.»
جروزالم پست نیز در گزارش خود نتیجه می گیرد: فاش شدن تشکیل تیم جدید در وزارت خارجه اسرائیل برای بررسی گزینه های فردای ایران هسته ای، نخستین نشانه از این واقعیت است که ظاهراً مقامات اسرائیل به این نتیجه رسیده اند که در آینده تنها قدرت هسته ای منطقه ای نخواهند بود و باید واقعیت ایران هسته ای را هم بپذیرند.

/ 0 نظر / 8 بازدید