رئیس سیا در دوره بوش: ایران نمی خواهد سلاح هسته ای بسازد

سرویس سیاسی-
رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا، این ادعا را که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای است، رد کرد.
ژنرال مایک هایدن، رئیس سابق سازمان سیا مدعی شد: ایرانیان می خواهند برای معامله با آمریکا و شرکایش، خود را در یک گامی رسیدن به بمب اتم متوقف کنند.
به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، ژنرال هایدن که نزدیک به 40 سال در سازمان های اطلاعاتی آمریکا فعالیت کرده و آخرین مقام وی نیز مدیریت سیا بود، به تازگی گفته است: ایران یک گام مانده به بمب اتم، فعالیت هسته ای اش را متوقف می کند و هدف آنها از این کار هم، قرار گرفتن در موضع معامله با آمریکا و دیگر کشورهاست. هایدن اضافه کرد: این کار برای آنان، همه تأثیرگذاری هایی که داشتن بمب می تواند به همراه بیاورد، خواهد داشت.
خبرنگار فاکس نیوز هم با تأیید این مطلب گفت: این مسیری است که تهران آن را در پیش گرفته است زیرا همه رفتارهای تهران نشان می دهد، آنان می خواهند در یک قدمی داشتن سلاح هسته ای قرار گیرند، زیرا به باور آنان به اندازه داشتن بمب اتم برایشان مفید است.
رئیس موساد در سمت خود
باقی می ماند
پایگاه اینترنتی روزنامه هاآرتص هم نوشت: منابعی در تشکیلات دفاعی اسرائیل اعلام کردند، «مایرداگان» رئیس موساد در توافقی که به زودی صورت خواهد گرفت، چند ماه دیگر در سمت خود ابقا می شود.
تغییر ارشدترین مقامات در موساد، ارتش اسرائیل و سرویس امنیتی شین بت، در مصر زمانی مشکل ساز خواهد بود، چه رسد به اینکه ماه های آینده به سبب روند صلح با فلسطین و نیز تلاش برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران، برهه زمانی بسیار حساسی است.
هاآرتص ادامه داد: دوره 8 ساله ریاست داگان بر موساد، ماه دسامبر پایان می یابد. آریل شارون، داگان را به این سمت منصوب کرد و ایهود باراک و نتانیاهو نیز مدت تصدی وی را تاکنون تمدید کردند.
به گزارش این روزنامه صهیونیستی، در دوره ریاست داگان بر موساد چند عملیات اجرا شد که عبارتند از ترور عماد مغنیه، از مقامات ارشد حزب الله، کشف و بمباران یک رآکتور هسته ای در سوریه و تلاش های مختلف برای به تعویق انداختن برنامه هسته ای ایران. داگان همچنین روابطی نزدیک با سرویس های اطلاعاتی دیگر برقرار کرد و بر سه نخست وزیر اخیر اسرائیل نفوذ زیادی داشت به طوری که همگی معتقد بودند وی تجربیات نظامی گسترده ای در خصوص عملیات های ویژه دارد.

/ 0 نظر / 8 بازدید