اصلاح طلبان در مخالفت با ولایت فقیه وامدار ابراهیم یزدی هستند (خبر ویژه)

عضو گروهک ملی-مذهبی گفت: اصلاح طلبان در رویکرد اپوزیسیونی پیروان ابراهیم یزدی رئیس نهضت آزادی هستند.
تقی رحمانی با اشاره به اینکه همشهری ابراهیم یزدی است و روابط صمیمانه با او دارد می نویسد: یزدی حتی از من خواست عضو شورای مرکزی نهضت آزادی شوم. با وجود رد این درخواست، دکتر یزدی رابطه صمیمانه اش را با من حفظ کرد. هر بار از واژه چطوری ببم جان (بچه جان) که تکیه کلام قزوینی است از من استقبال کرد.
وی در این نوشته که سایت روزنت منتشر کرده، تصریح می کند: دکتر یزدی و نهضت آزادی و ملی مذهبی ها در بینش و روش خود سخنانی را به زبان آورده اند که بعدها بسیاری که افتخار اصلاح طلبی در حکومت و ارائه دیدگاه رفرم گرا در اپوزیسیون را پیدا کردند، این دیدگاه را بدون ذکر و بدون امانتداری در ذکر سابقه طرح تاریخچه بر زبان آورده اند. دیدگاه هایی نظیر عدم اعتقاد به نظریه ولایت فقیه، جمهوری دموکراتیک اسلامی در برابر جمهوری اسلامی، رابطه اصلاح گری با اپوزیسیون، رادیکال و...
برخلاف مصاحبه های ابراهیم یزدی در روزهای آغازین تسخیر سفارت آمریکا که توأم با تظاهر به حمایت از اقدام دانشجویان مسلمان خط امام بود، تقی رحمانی ادعا می کند: یزدی چند روز بعد از اشغال سفارت، در دیدار با رهبر انقلاب، این اقدام را نادرست خواند. رابرت گیتس ]وزیر دفاع فعلی آمریکا و رئیس اسبق سازمان سیا[ منشی دیدار برژینسکی و بازرگان و یزدی در الجزایر تصریح می کند که در این دیدار، طرف ایرانی با زبانی تند از آمریکا به خاطر نقش تحریک کننده در انقلاب اسلامی انتقاد کرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید