نمایندگان مجلس خواستار تعقیب قضایی فتنه گران اقتصادی شدند

نمایندگان مجلس ضمن هشدار نسبت به اخلالگری تیم اقتصادی جریان فتنه در اوضاع بازار و فضای اقتصادی جامعه، از دستگاه قضا خواستند، عاملین این اقدامات را هرچه سریع تر تحت پیگرد قانونی قرار دهد.
در همین ارتباط حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت وگو با فارس با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و اقدامات فتنه گران برای اخلال در اقتصاد کشور گفت: عده ای اخلال گر اقتصادی و کسانی که در طول سالیان گذشته به وسیله دست اندازی به بیت المال ثروت های هنگفتی را اندوخته و به برخی احزاب و جناح ها نیز وابستگی دارند، با تشکیل ستادی به صورت جدی به دنبال اخلال در روند امور اقتصادی کشور هستند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه اخلال گران اقتصادی در واقع همان تیم اقتصادی جریان فتنه هستند، تصریح کرد: جریان فتنه یک بعد سیاسی داشت که این بعد، به آشوب کشاندن آرامش سیاسی جامعه را هدف قرار داد اما آنها در تحقق اهداف خود در این فاز با شکست مواجه شده و وارد فاز جدیدی علیه نظام شدند.
سلیمی ادامه داد: فاز دیگر فعالیت فتنه گران حوزه اقتصاد است، در این حوزه آنها به دنبال این هستند که بازار را با اخلال مواجه کرده و با انحاء مختلف و اقدامات ایضایی، کشور را در شرایطی که با تحریم مواجه است، با مشکل مواجه کنند. آنها در واقع دنباله رو کشورهای غربی در داخل کشور هستند.
وی افزود: آنها پیاده نظام هایی هستند که دستورات اربابان خارج نشین خود را اجرا می کنند. به هم ریختگی اقتصادی در بازار و بورس، کمبود ساختگی برخی کالاها در کشور، ایجاد جو روانی منفی بین اقشار جامعه و بدبین کردن مردم به سیاست های اقتصادی نظام بخش هایی از ترفندهای پیچیده ای است که فتنه گران اقتصادی در دستور کار قرار داده اند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: امروز سردمداران سیاسی جریان فتنه مطرود مردم هستند اما حامیان پشت پرده آنها دوباره با فعالیت مضاعف، قصد دارند که پروژه فتح سنگر به سنگر نظام را پیاده کنند.
سلیمی خاطرنشان کرد: مردم و فعالان اقتصادی باید کاملاً هوشیار باشند تا ناخواسته اسیر نقشه ها و طراحی های دیگران نشوند البته مسئولان کاملاً به اوضاع کشور مسلط هستند.
وی افزود: قطعاً قوه قضائیه باید جلوی تحرکات فتنه گران را بگیرد البته در این زمینه دستگاه قضایی اخیراً خوب ورود کرده است، همین که رئیس قوه قضائیه اعلام می کند که فتنه گران مجرم هستند و باید در دادگاه حاضر شوند، بسیار اقدام خوب و بجایی است اما قوه قضائیه باید به صورت جدی سردمداران فتنه را در سه فاز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مورد پیگرد قرار دهد.
گزارش فتنه گران
دستمایه تحریمها شد
حجت الاسلام حسین ابراهیمی نیز با بیان اینکه تصور آمریکا براساس گزارش فتنه گران به آنها، برهم ریختگی وضع داخل به دلیل تحریم ها است، تصریح کرد: دشمنان علی رغم پیشروی در موضوع افزایش فشارها شاهد عدم تأثیرگذاری آن در ایران بوده و به جای توجه به اشتباهات خود، تحریم ها را تشدید می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تاکنون از تحریم ایران هیچ چیز عاید آمریکا نشده است، بیان داشت: فتنه گران در گزارش خود به آمریکا زمینه داخلی کشور را برای تحریم ها مساعد اعلام کردند.
در همین ارتباط حجت الاسلام حسین سبحانی نیا، عضو هیئت رئیسه مجلس هم اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را امری جدی و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: دولت اقدامات اولیه در این زمینه را انجام داده و با بررسی همه جوانب این طرح را اجرا خواهد کرد البته در این میان جریاناتی هستند که علاقمندند از این شرایط برای دستیابی به اهدافشان از نیات فتنه گران استفاده کنند و علیه نظام و دولت کارشکنی کنند پس لازم است با بررسی تبعات ناشی از هدفمند کردن یارانه ها، طرح به نحوی اجرا شود که کمترین آثار منفی را در جامعه باقی گذارد.
انتقاد از تأخیر در رسیدگی به پرونده سران فتنه
گروهی دیگر از نمایندگان مجلس نیز در مصاحبه با شبکه خبر دانشجو، فریاد اعتراض برآورده و خواستار تعیین تکلیف فتنه گران از سوی قوه قضائیه شدند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه برخورد با سران فتنه به یک مطالبه عمومی از سوی مردم و نمایندگان ملت تبدیل شده است، گفت: امیدواریم تا پایان امسال شاهد محاکمه سران اصلی فتنه باشیم.
محمد کرمی راد با بیان این مطلب که طبق اطلاعیه های ارسالی، پرونده سران فتنه در حال پیگیری جدی از سوی مراجع قضایی است، اظهار داشت: محاکمه سران فتنه جزو مطالبات مردم و نمایندگان ملت است، لذا نمایندگان مجلس با امضای شکایت نامه ای نشان دادند که خواهان محاکمه هرچه سریعتر عوامل اصلی فتنه پس از انتخابات هستند.
وی ادامه داد: محاکمه سران فتنه مردم را نسبت به نظام دلگرم خواهد کرد؛ چرا که افکار عمومی متوجه می شوند که هر چند رسیدگی به پرونده سران فتنه با تأخیر صورت گرفته، اما قوه قضائیه قاطعانه این موضوع را پیگیری کرده و عدالت اسلامی را در مورد عوامل فتنه جاری ساخته است.
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی نیز گفت: همانطور که نظام ثابت کرد در مسئله کهریزک عوامل مقصر را به دلیل اقدامات ضد قانونی محاکمه می کند، باید سران فتنه را نیز به دلیل اقدامات و اظهارات ساختارشکنانه مورد محاکمه قرار دهد.
حجت الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری با تأکید بر اینکه کسانی که مردم را به حضور در خیابان ها دعوت کردند و در عرصه بین المللی منافع و مصلحت نظام را زیر سؤال بردند باید محاکمه شوند، افزود: نظام نباید به هیچ عنوان از محاکمه سران فتنه کوتاه بیاید.
بزرگواری تأکید کرد: امروز زمان برخورد قاطع قوه قضائیه با سران فتنه و عوامل اصلی اغتشاشات پس از انتخابات سال گذشته فرا رسیده است.
لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس هم با تاکید بر اینکه انتظار جامعه و نمایندگان این است که قوه قضائیه هر چه سریعتر به پرونده سران فتنه رسیدگی کند، گفت: مردم بی صبرانه منتظر برخورد قوه قضائیه با سران فتنه هستند.
افتخاری با تأکید بر اینکه محاکمه سران فتنه یکی از مهمترین مطالبات مردمی به شمار می رود، بیان داشت: طی آگاهی بخشی صورت گرفته نسبت به اقدامات و اظهارات مغرضانه و خلاف آرمان های انقلاب اسلامی سران فتنه، امروز اکثریت قریب به اتفاق مردم خواهان محاکمه سران این جریان هستند.
وی تصریح کرد: امیدواریم همان طور که رئیس قوه قضائیه عنوان کرد، مسئولان قضایی کشور هر چه سریعتر با اقتدار به محاکمه عوامل و سران اصلی فتنه پس از انتخابات که به حیثیت نظام لطمه وارد ساختند، بپردازند.

روزنامه کیهان

/ 1 نظر / 3 بازدید
zedeeslamehaghighi

سلام، تمام کشورهایی که سالهاست نیروی اتمی‌ استفاده میکنند تصمیم گرفتند که تا ۱۵ سال دیگر از این بهره برداری دست بکشند. آلمان ، ژاپن، هند و غیره. دنیا دنبال بهره بردار از نیروی خورشید، با د ، امواج دریا و اینکه چگونه میشود این دنیا را حفظ کرد،هست. به نظر میاید که ما فقط دنبال تخریب دنیا و ادمهایش هستیم. من فدایی امام هستم و انشا‌الله روزی تمام انسانهای این دنیا عین ما مسلمان شیعه خواهند شد اما آیا آن روز دنیایی وجود خواهد داشت؟ بهانه انرژی اتمی‌ و یا حتی استقفرلله وعده امام زمان فقط برای سرگرمی ما مردم هست تا آقای احمدی‌نژاد و فامیلهاش بتوانند به راحتی‌ دزدی بکنند.