آمریکا مقروض ترین کشور جهان به سازمان ملل متحد

دولت آمریکا به رغم شعارهای باراک اوباما با یک میلیارد و 200 میلیون دلار بدهی، در صدر مقروض ترین کشورها به سازمان ملل است.
«آنجلا کین» معاون دبیرکل سازمان ملل گفت، هم اکنون فقط 13 کشور از 192کشور عضو سازمان ملل سهم خود را به طور کامل به بخشهای گوناگون سازمان پرداخت کرده اند و 119 کشور هم سهمیه عادی خود را پرداخت نموده اند.
استرالیا، جمهوری آذربایجان، کنگو، کانادا، دانمارک، آلمان، لیختن اشتاین، موناکو، هلند، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سوئیس و تانزانیا 13 کشوری هستند که همه بدهی های خود را به سازمان ملل پرداخت کرده اند.
نرخ بهره پایین منجر به تشکیل حباب در اقتصاد آمریکا می شود
معاون فدرال رزرو آمریکا، هشدار داد، سیاست نرخ بهره پایین می تواند در آینده موجب تشکیل حباب در اقتصاد آمریکا شود.
به گزارش خبرگزاری ها «جانت یلن» تاکید کرد: ادامه اجرای سیاست نرخ پایین در اقتصاد آمریکا می تواند ریسک های بیشتری را به سیستم مالی و اقتصادی تحمیل کند و این مسئله منجر به تشکیل مجدد حباب خواهد شد.
اظهارات یلن در حالی است که بن برنانکه رئیس فدرال رزرو آمریکا به تازگی از آمادگی خود برای ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی و مالی و اجرای بسته های محرک مالی بیشتر در سال 2010 خبر داده است.
براساس این گزارش، کشورهای آمریکای لاتین و آسیا به شدت نسبت به سیاست های تسهیل پولی آمریکا که منجر به کاهش ارزش دلار شده اعتراض دارند. کاهش شدید ارزش دلار موجب کاهش چشمگیر میزان صادرات کشورهای در حال توسعه شده است.به عنوان مثال ارزش دلار در برابر رئال برزیل 25درصد کاهش داشته است. آلن گرینسپن رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا نیز به شدت با ادامه اجرای سیاست های تسهیل پولی و اجرای بسته محرک مالی در آمریکا مخالف است.
وی تأکید کرد؛ دولت اوباما باید هرچه سریعتر کسری بودجه خود را کاهش دهد. آمریکا وارد بازی و قمار خطرناکی شده است.
آمریکا عامل اصلی تشدید بحران ارزی در جهان است
اقتصاددان ارشد چینی تأکید کرد: آمریکا با کاهش عمدی ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی نخستین گلوله را در جنگ ارزی بین المللی شلیک کرده و عامل اصلی وقوع بحران ارزی است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، لی ژیانگ یانگ رئیس بخش آسیای آکادمی علوم چین تصریح کرد: آمریکا بزرگترین و نخستین کشوری است که با کاهش ارزش دلار آغازگر رسمی جنگ ارزی در جهان به شمار می رود.
ادامه دخالت کشورهای توسعه یافته و صنعتی در بازار ارز موجب افزایش تنش در اقتصاد جهانی خواهد شد و این مسئله رشد و رونق اقتصادی جهان را با چالش های تازه ای روبرو خواهد کرد.
وی افزود: رهبران چین بر این باورند که سیاست های تسهیل پولی در آمریکا و تزریق میلیاردها دلار نقدینگی به اقتصاد این کشور تهدید و خطر جدی برای اقتصادهای در حال توسعه است.

/ 0 نظر / 4 بازدید