لاریجانی: استقبال مردم قم از رهبر انقلاب محاسبات سیاستمداران بین المللی را برهم

رئیس مجلس شورای اسلامی استقبال پرشکوه و بی نظیر مردم قم از رهبر معظم انقلاب اسلامی را موجب برهم خوردن محاسبات سیاستمداران بین المللی درباره ایران دانست.
علی لاریجانی سه شنبه شب در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با تاکید بر استقبال پرشکوه و بی نظیر مردم قم از مقام معظم رهبری، این استقبال را خارق العاده خواند و گفت: سیاستمداران در رسانه های بین المللی هنگامی که این استقبال باشکوه را می بینند ممکن است که در ابتدا در ظاهر سخنی بگویند ولی در تحلیل هایشان به بررسی پیوند عاطفی مقام معظم رهبری و همچنین نوع شعارها و ابراز احساسات مردم که نشان دهنده عمق این رابطه عاطفی است می پردازند و متوجه می شوند انقلاب ما زنده و پرتحرک است.
به گزارش خبرگزاری ها، وی افزود: استقبال پرشکوه مردم از مقام معظم رهبری در محاسبات سیاستمداران خارجی بسیار تاثیرگذار است، به گونه ای که دریچه ای در مقابل آنها باز می شود و آنها می فهمند که با این مردم نمی توانند گستاخانه رفتار کنند که این امر مستقیم با منافع ملی ما مرتبط است.
در این نشست خبری، لاریجانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که نسبت و ارتباط ولایت فقیه با مراجع و حوزه های علمیه قم چگونه است؟ گفت: در این زمینه دو رویکرد کاملا متفاوت وجود دارد. عده ای با شیطنت این موضوع را مطرح می کنند که حضور مراجع هیچ اشکالی ندارد و اشکال در زمینه حضور ولایت فقیه وجود دارد. عده ای دیگر با نوعی شیطنت می گویند که ولایت فقیه را قبول داشته و با وجود ولایت فقیه نیاز به مراجع دیگر نیست.
رئیس قوه مقننه، ادامه داد: مطرح کنندگان این دو نظریه از شیطنت رنج می برند، هر دو دروغ می گویند و فریبکاری می کنند. سخن آنها با کج فهمی نیست و می فهمند که چه می گویند.
لاریجانی در خصوص ابعاد سفر مقام معظم رهبری به استان قم گفت: سفر ایشان به قم یک سفر متعارف نبود بلکه به دلیل اینکه استان قم در سابقه تاریخی خود یک رکن تفکر اصیل اسلامی است و امروز مهمترین قطب تفکر شیعی در قم قرار دارد، این سفر خاص است.

/ 0 نظر / 7 بازدید