موافقت دولت با استمهال بدهی 10 شرکت تولیدی

نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه حمایت از تولید در راستای حمایت از تولیدات داخلی با استمهال بدهی 10 شرکت تولیدی به مدت یکسال موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه حمایت از تولید به استناد اصل یکصدو سی و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با استمهال بدهی این شرکت ها موافقت کرد.
بر اساس این مصوبه، بدهی شرکت های معجزه تهران، تولیدی صنعتی بویر صنعت، پارس نونپان، گوهر طیور البرز، قطعه سازان سینا نوین، کاوش مامطیر، ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو، رنگین کمان هیرمند و تولیدی شیشه ایمنی توس به بانک ها بر اساس قوانین و مقررات مربوط، به مدت یکسال استمهال می شود.
همچنین بدهی شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران بابت بدهی مالیات عملکرد به وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس قوانین و مقررات مربوط به مدت یک سال استمهال می شود.
دولت به منظور حمایت از شرکت های تولیدی داخل و به منظور ارتقای سطح تولیدات داخلی با اعطای مبلغ 16 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های معجزه تهران و روغن نباتی فرآورد موافقت کرد.
با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه حمایت از تولید، بر اساس آیین نامه اجرایی اعطای تسهیلات بانکی در سال 1389 با تضمین دولت و با رعایت آیین نامه یاد شده مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات به شرکت معجزه تهران و مبلغ 15 میلیارد ریال به شرکت روغن نباتی فرآورد پرداخت می شود. این مصوبه در تاریخ 28 مهرماه از سوی معاون اول رئیس جمهور به دستگاه های ذی ربط ابلاغ شده است.

/ 0 نظر / 10 بازدید