مخبر دزفولی خبر داد تصمیم گیری درباره اصلاحات اساسنامه دانشگاه آزاد در هفته آی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصمیم گیری این شورا درباره اصلاحات اساسنامه دانشگاه آزاد در هفته آینده خبر داد.
به گزارش فارس، محمدرضا مخبر دزفولی در حاشیه جلسه سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از مدت ها قبل با جدیت نقشه جامع علمی کشور در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری می شد و تقریباً در شش ماه گذشته همه جلسات شورا به بررسی و تصویب بخش های نقشه جامع علمی کشور اختصاص داشته است. وی افزود: به دلیل اینکه باید این نقشه زودتر به تصویب نهائی برسد اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقت کردند. جلسات شورا به صورت فوق العاده نیز برگزار شود و امشب جلسه فوق العاده برگزار شد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت: در جلسات آینده که مجموعه فصل راهبردها به اتمام برسد گزارش کامل ارائه خواهد شد. مخبر دزفولی درباره آخرین تصمیم گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد بعد از اعلام نظر مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: کمیته ای از طرف شورا تعیین شده که در حال بررسی موارد اصلاحی است و گزارش این کمیته در جلسه عادی و رسمی هفته آینده شورا مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری می شود.
گفتنی است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی چندی پیش در نامه ای که به رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد تأکید کردند که وقف دانشگاه آزاد اسلامی شرعی و قانونی نیست.
در عین حال مقرر شد بندهای 5 و 10 مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد اساسنامه دانشگاه آزاد مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

/ 0 نظر / 9 بازدید