رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها: مهم ترین فتنه جامعه اسلامی بح

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: بحث مذهب علیه مذهب مهم ترین فتنه جامعه اسلامی است و نیز سخت ترین امتحانی است که مسلمانان درگیر آن هستند و هنگامی که مذهب علیه مذهب باشد، هر دو جریان از شعارهای دینی بهره می گیرند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها «ماوا»، در دومین کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که به مدت سه روز در مشهد برگزار شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دستیار ارشد و معاون توسعه و منابع انسانی رئیس جمهور، امام جمعه مشهد و دبیران حزب موتلفه اسلامی و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در این مراسم افزود: سردمداران بحث مذهب علیه مذهب کسانی هستند که زمانی جزو صف خودی ها بودند، این هشداری است به مجموعه نیروهای ارزشی که هیچ تضمین 100 درصدی برای باقی ماندن آن ها در صف خودی ها وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: هر نظامی ضعف هایی دارد و این در حالی است که نظام اسلامی برای ملت ایران عزت را پدید آورده است و اکنون از جمعیت 12 میلیونی تهران، نمی توانید 20 نفر کارتن خواب را پیدا کنید.
محمدیان تصریح کرد: خارج شدگان از جریان خودی گرفتار هوای نفس بودند، این چنین نیست که اگر به مقام های علمی و سیاسی رسیدیم، تضمینی برای ماندن ما در جریان خودی باشد؛ ایمان و اعتقاد به خدا و پیامبر گرامیش گوهری است که بدترین دشمنان را به خود جلب می کند.
وی تاکید کرد: آسیب های ایمان آسیب های دفعی نیست، آسیب هایی است که به تدریج و آهسته ایجاد می شود و کسانی که از جریان خودی جدا شدند، هیچ کدام یک شبه و یک باره جدا نشده اند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: شیطان و نفس اماره دو دشمن درونی و بیرونی هستند که باعث جدایی خودی ها از صف نظام شده اند؛ دشمن درونی و برونی دست به دست هم می دهند تا باعث خروج خودی ها از نظام اسلامی شود.
وی خاطرنشان کرد: دشمن اصلی و آشکار، شیطان و نحوه نفوذش، استکباری و با تکبر است و آنچه باعث سقوط انسان می شود سکوت در برابر حق است و آن ها زمانی که باید حق می گفتند، با توجه به مسائل مادی سکوت کردند.
محمدیان افزود: یکی از اهداف تشکل ها پیوند نیروهای مومن با یکدیگر است؛ نیروهای مومن با در کنار هم بودن استقامتشان بیشتر می شود و یکی از آثار تجمیع تشکل ها، کم شدن ریزش نیروهای خودی است.
وی با اشاره به ریزش نیروهای خودی گفت: برای حفظ نیروهای خودی نیاز به برنامه داریم؛ در گام اول باید نیروهای خودی را حفظ کنیم. بهترین دفاع در مقابل دشمنان حمله است و مجموعه تشکل ها باید در عین انسجام، با اقتدار و فعال برخورد کنند.
محمدیان تصریح کرد: هر کسی از عنصر شجاعت برخوردار باشد، می تواند راه صد ساله را یک ماهه طی کند؛ استادان برای دفاع از نظام اسلامی در محیط دانشگاه ها نباید رودربایستی داشته باشند و این نظام برای ما افتخار کسب کرده است.
وی خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی ملت ما را با نفتش می شناختند و حتی در کشورهای اسلامی هم به ایرانیان بد نگاه می کردند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امروز خبر رفتن رئیس جمهور ایران به لبنان، اسراییل را متزلزل کرده است و اکنون شاهدیم در کشورهایی که حتی به رادیو دسترسی ندارند، رئیس جمهور ایران را می شناسند.
وی ادامه داد: این افتخارات را باید در دانشگاه ها با سربلندی بیان کنیم؛ امروز 10 دانشجو در دانشگاه تحول ایجاد می کنند، جوانان نیاز به حمایت دارند و اساتید، باید دانشجو را مانند فرزند خود بدانند.
محمدیان خاطرنشان کرد: یکی از تشکل های افتخارآفرین برای استادان، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی است؛ چرا که برخورد چهره به چهره نیروها و مدیران را به هم گره می زند.

/ 0 نظر / 7 بازدید