جوابیه رئیس اتحادیه طلا و جواهر وپاسخ کیهان

آقای احمد وفادار رئیس محترم اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر، نقره، سکه و صراف تهران در پاسخ به یادداشت روز کیهان مورخه 27/4/89 با عنوان «چه اتفاقی می افتد؟! هیچ!» و نیز یادداشت روز چهارشنبه 14/7/89 تحت عنوان «ایست! از بازرسی خبری نیست» جوابیه ای ارسال کرده است که متن کامل جوابیه ایشان و توضیحات کیهان در ادامه می آید:
برادر متعهد آقای حاج حسین شریعتمداری
مدیرمسئول محترم روزنامه وزین کیهان
با سلام و احترام
همزمان با امتنان از تلاش های متعهدانه و مسئولانه آن روزنامه محترم در راستای اطلاع رسانی و شفافیت بخشیدن به کسب و کار و صنعت و صنف طلا و جواهر و عطف به مطالب مندرج در روزنامه، علی الخصوص طی چند روز گذشته مراتب ذیل باستحضار می رسد و مقتضی است دستور فرمائید نسبت به درج آن اقدام لازم مبذول نمایند.
1- در خصوص مطلب مندرج در روزنامه در مورخ 27/4/89 در قسمت یادداشت روز به عرض می رسد صنف طلا و جواهر همواره، چه قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و چه بعد از آن و در سالهای دفاع مقدس و سایر عرصه ها همواره حضور فعال داشته و پشتیبان و حامی آرمانهای بلند امام راحل(ره) و مطیع اوامر مقام عظمای ولایت و یار و مددکار دولت علی الخصوص دولت نهم و دهم بوده و هست و شاهد این امر شهدا و جانبازانی است که این صنف تقدیم انقلاب نموده است. اکثر قریب به اتفاق اعضای این صنف کسانی هستند که به دلیل تعلقات دینی و مذهبی کمک به مستمندان و امور خیریه را سرلوحه کارهای خود قرار داده و در مناسبت های دینی اعم از مراسم سوگواری و عزاداری و جشن های مذهبی حضور فعال داشته و دارند و آن دسته ای که شما نام برده اید، تابستان ها در جزایر هاوایی لم می دهند و زمستان ها در پیست های اسکی قیقاج می روند، همان مافیایی هستند که در نوشته های اخیر جنابعالی به کرّات به آن اشاره شده است.
2- در چند روز گذشته و در زمان تعطیلی بازار تهران و طلافروشی های بعضی مناطق تهران، هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران و اتحادیه کشوری طلا و جواهر در حال پیگیری نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و رایزنی با مسئولین محترم وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی بودند که در این راستا توافقات مفید و مثمر ثمری نیز حاصل گردید و حتی طی جلساتی که مسئولین ذی ربط با هیئت مدیره اتحادیه های طلا و جواهر سراسر کشور داشتند راهکارها و روشهای اجرای این قانون مورد بحث و بررسی قرار گرفت،
لیکن متأسفانه دست های پشت پرده باعث تعطیلی برخی مغازه های بازار تهران گردید که در این راستا این اتحادیه اقدام به انتشار 4 اطلاعیه (شماره های 15 تا 18) طبق تصاویر پیوست نمود و در روز شنبه مورخ
10/7/89 کلیه اعضاء هیئت مدیره اتحادیه به اتفاق ریاست مجمع امور صنفی صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران در بازار تهران حضور یافته و ریاست اتحادیه با ایراد سخنرانی از اعضای صنف درخواست نمود تا حصول نتیجه مطلوب و بمنظور جلوگیری از هرگونه برداشت های سوء از این مسئله، اعضاء صنف نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نمایند که متأسفانه علیرغم تلاشهای صورت گرفته در آن روز این امر محقق نگردید. در ادامه تلاشهای اتحادیه در روز یکشنبه مورخ 11/7/89 برخی از فعالان و معتمدین صنف علی الخصوص کسبه خیابان کریم خان زند با حضور در اتحادیه و تنظیم صورتجلسه ای (کپی پیوست) آمادگی خود را جهت بازگشایی واحدها در تاریخ 13/7/89 اعلام نمودند. همچنین در روز سه شنبه هیئت مدیره اتحادیه با حضور در پاساژ طلا و جواهر سبزه میدان طی سخنانی کسبه این پاساژ را به بازگشایی واحدهای خود تشویق نمودند و در همین راستا هیئت مدیره اتحادیه با همکاری نیروی محترم انتظامی اقدام به بازگشایی واحدهای مستقر در بازار بزرگ تهران (بازار جواهرفروشان) نمودند. مع الوصف پاساژهای محل استقرار واحدهای بنکداری مصنوعات طلا و جواهر (فروردین، اردیبهشت، حکیم هاشمی و مکاره) در آن روز همچنان تعطیل بودند که با دعوت از معتمدین و امنای این پاساژها به اتحادیه مقررگردید این پاساژها نیز از روز چهارشنبه فعالیت خود را از سر بگیرند. لازم به ذکر است طی این مدت هیئت مدیره اتحادیه تهران و اتحادیه کشوری جلساتی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سایر ارگانهای ذیربط در مورد بهتر اجرا شدن این طرح و رفع بعضی ابهامات داشته اند.
3- در مورد مطلبی که جنابعالی در مورد قاچاق طلا و وجود مافیا در این صنف مرقوم نموده اید ذکر این مطلب ضروریست که اتحادیه و هیئت مدیره آن همواره و در همه حال پشتیبان و حامی کارگران زحمتکش صنف و تولیدات داخلی بوده و هستند و همین جا آمادگی خود را جهت همکاری در جهت مقابله و برخورد با این مافیا اعلام می دارد.
جناب آقای شریعتمداری جهت اطلاع جنابعالی به عرض می رسد چند تن از این مافیا در بین همین معتمدینی هستند که در روزنامه به آن اشاره نموده اید و نام معتمد را یدک می کشند تا گزندی نبینند. این اتحادیه و هیئت مدیره آن همانطور که در اولین روزهای انتخاب برادر متعهد، بسیجی و انقلابی جناب آقای دکتر احمدی نژاد به سمت ریاست جمهوری با چاپ آگهی تبریک در صفحه اول روزنامه کیهان، همراهی و همگامی خود را با دولت محترم اعلام نمودند (در آن زمان نیز همین مافیا مسئولین اتحادیه را به خاطر چاپ این آگهی به سخره گرفتند) در اینجا نیز یکبار دیگر با آرمانهای مقدس انقلاب، رهبر معظم انقلاب و دولت عدالت محور و مردمی در جهت مقابله با هرگونه فساد و تبعیض تجدید بیعت می نمایند.
4- در مورد توزیع برگه های غیرمرتبط با مسئله مالیات در بین مغازه داران که در روزنامه مورخ 15/7/89 به آن اشاره شده است، باطلاع می رسد سازمان امور مالیاتی دفترچه هایی را با عنوان راهنمای تکمیل و تسلیم اظهارنامه جهت توزیع در بین اعضاء در اختیار اتحادیه قرار داده است که این دفترچه راهنما توسط اتحادیه در بین کلیه اعضاء و در تمام مناطق تهران در حال توزیع می باشد و چیزی غیر از این دفترچه ها توسط اتحادیه توزیع نگردیده است.
5- با هماهنگی های صورت گرفته، مقرر گردیده کلاسهای آموزشی اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از هفته آینده با حضور کارشناسان و مسئولین سازمان امور مالیاتی جهت آشنایی و آموزش اعضای این صنف در محل اتحادیه برگزار گردد تا آن دسته از اعضای صنف که تصور می کنند در صنف ما چند 3 درصد باید پرداخت شود توجیه شوند و مطلع شوند در این صنف نیز 3درصد مالیات بر ارزش افزوده مانند سایر کالاها فقط از مصرف کننده اخذ می گردد.
در پایان لازم به ذکر است در این مدت واحدهای صنفی کلیه اعضا هیئت مدیره اتحادیه علیرغم وجود برخی مشکلات امنیتی باز و فعال بوده است.
مجدداً از زحمات و همدلی جنابعالی با صنف طلا و جواهر تشکر و قدردانی می گردد و هیئت مدیره این اتحادیه کما فی السابق پشتیبان، فدایی و مطیع اوامر مقام عظمای ولایت و آماده هرگونه همکاری با ریاست محترم جمهوری و دولت محترم می باشد.
و من ا... التوفیق
اتحادیه صنف طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران
احمد وفادار
کیهان: با استقبال از جوابیه آقای احمد وفادار، رئیس محترم اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر، نقره، سکه و صراف تهران و تشکر از حسن ظن ایشان نسبت به روزنامه کیهان، اشاره ای گذرا به چند نکته را در این زمینه ضروری می دانیم؛
1- رئیس محترم اتحادیه طلا و جواهر هیچیک از مطالب و مسائل مطرح شده در یادداشت های کیهان را نفی و یا تکذیب نکرده اند و «حق» نیز همین بود چرا که آنچه در یادداشت های کیهان آمده است، واقعیاتی مستند و غیرقابل انکار بوده و هست، از این روی، نامه رئیس محترم اتحادیه طلا و جواهر را جوابیه تلقی نمی کنیم، بلکه آن را توضیحی بیشتر درباره مطالب مندرج در کیهان می دانیم و از این زاویه نیز نامه رئیس محترم اتحادیه را که در پی نفی واقعیات نبوده است، قابل تقدیر ارزیابی می کنیم.
2- ایشان به ایمان و تعهد اصناف تحت پوشش اتحادیه اشاره کرده اند که این نکته نه فقط در یادداشت های کیهان مورد انکار نبوده بلکه بر آن تاکید نیز شده است و اساساً یادداشت کیهان درباره تعدادی اندک از دانه درشت های این صنف است که اختاپوس وار بر بازار طلا و جواهر چنگ انداخته اند. این عده اندک و کم شمار همانگونه که در یادداشت روز چهارشنبه 14/7/89 کیهان آمده است، سالیانه دهها تن طلا و جواهر به ارزش نجومی 3672 میلیارد تومان را وارد کشور می کنند و نه فقط از پرداخت مالیات که کمترین حق ملت است طفره می روند بلکه به هیچ حساب و کتاب و قانونی تن نمی دهند، چرا؟! برای آن که اگر پای قانون و محاسبه به میان آید، با جرأت می توان گفت هیچیک از آنها مالک ثروت انبوه و بادآورده خود نیستند و به جرم غارت بیت المال، مستحق محاکمه و مجازات و مصادره اموال به غارت رفته نیز خواهند بود.
بدیهی است که حساب این عده اندک از حساب قاطبه صنف یاد شده جداست و کیهان در یادداشت های خود به این نکته اشاره داشته است.
3- در جوابیه رئیس محترم صنف طلا و جواهر خطاب به مدیرمسئول کیهان آمده است «جهت اطلاع جنابعالی به عرض می رسد چند تن از مافیا در بین همین معتمدین هستند که در روزنامه به آن اشاره نموده اید و نام معتمد را یدک می کشند تا گزندی نبینند.»
درباره این بخش از جوابیه باید گفت که نمی دانیم منظور آقای وفادار از «مافیا»یی که به قول ایشان نام «معتمد» را یدک می کشد کیست؟ و این فرد یا افراد مورد اعتماد چه کسانی هستند اما تا آنجا که می دانیم و درباره آن اطلاعات دقیقی داریم هیچیک از آن عده اندک که در کیهان به آن اشاره شده است مورد اعتماد ملت نیستند. ما، آنها را خوب می شناسیم!
4- و بالاخره همانگونه که اشاره شد و ملاحظه کردید جناب آقای احمد وفادار رئیس محترم اتحادیه طلا و جواهر، در جوابیه خود هیچیک از مطالب کیهان را نفی یا تکذیب نکرده اند- که قابل تکذیب هم نبوده و نیست- بنابراین، انتظار آن است که ایشان با همکاری و همراهی قاطبه اصناف مومن و متعهد در مقابل زیاده خواهی ها و قانون شکنی های مافیای یاد شده قد علم کنند و در بازپس گیری حق پایمال شده مردم پیشقدم باشند. چرا که مردم در پی ماجراهای اخیر و با اطلاعاتی که از پشت صحنه اعتصابات پیدا کرده اند به یقین، دست از احقاق حق خویش برنخواهند داشت... بنابراین پسندیده تر آن است که، رئیس محترم اتحادیه و سایر اعضای متعهد این صنف نیز با آنها همگام باشند.

/ 0 نظر / 15 بازدید