آیت الله سید احمد خاتمی: استقبال مردم قم از رهبری تکرار حماسه 9 دی بود

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به استقبال باشکوه مردم این شهر از مقام معظم رهبری، گفت: این استقبال باشکوه تکرار دوباره حماسه 9 دی ماه در سال گذشته بود و در واقع این استقبال رزمایش ولایت و ولایت مداری بود.
آیت الله سیداحمد خاتمی در گفت وگو با ایسنا با بیان این مطلب ادامه داد: مردم عزیز کشورمان از سیمای جمهوری اسلامی ایران موج عظیم جمعیت را دیدند و مشاهده کردند که مردم قم یکپارچه به استقبال مقام معظم رهبری آمده بودند و با توجه به تحرکات مذبوحانه ضد انقلاب طی دو هفته گذشته این سفر تبدیل به یک سفر فرااستانی و یک سفر کشوری شد.
وی افزود: مردم قم در این استقبال مثل گذشته سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند که این قم همان قم 15 خرداد 42 و همان قم 19 دی سال 56 است و مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی خود بر این دو نکته در پیشینه قم تأکید کردند.
عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: همانطور که پیش بینی می شد قمی ها سند افتخار دیگری را در تاریخ خود ثبت کردند و ان شاءالله طی روزهای آینده شاهد استقبال باشکوه حوزویان و مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف در دیدارهایی که با مقام معظم رهبری خواهند داشت، خواهیم بود.
خاتمی در پایان گفت: خدا را شاکریم که خداوند مردمی ولایتمدار به نظام و انقلاب اسلامی داده است که در صحنه های مختلف جهت دفاع از انقلاب وارد عرصه می شوند.
استقبال
دشمن کورکن بود
حجت الاسلام والمسلمین سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز هم در گفت وگو با ایسنا با اشاره به استقبال با شکوه مردم استان قم از مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در جریان سفر خود با استقبال باشکوه مردم با بصیرت قم روبرو شدند و این استقبال باشکوه در سطح بین المللی پاسخگوی کلیه شبهات، دشمنی ها و خصومت هایی است که علیه انقلاب اسلامی صورت می گیرد. وی ادامه داد: مردم با بصیرت قم با حضور باشکوه خود به آن هایی که می خواهند این گونه القا کنند که در سال 2010 مردم از روحانیت، رهبری و مراجع تقلید جدا شده اند، جواب مناسب دادند و صحنه های بی نظیری را خلق کردند.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم گفت: انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر ارزش های الهی و دینی است و چون پشتوانه آن مردم هستند کسی نمی تواند به این انقلاب ضربه ای وارد کند.
سالک تصریح کرد: حضور باشکوه مردم در جریان استقبال از مقام معظم رهبری دشمن کورکن بود.
سفر رهبری
تأثیرات بین المللی دارد
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم سفر رهبر معظم انقلاب به استان قم را دارای تأثیرات جهانی و بین المللی دانست.
حجت الاسلام حمید رسایی در گفت وگو با ایسنا در ارزیابی از سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، به ویژه تأکید ایشان بر نقش مردم این استان و علما و مراجع و فضلای قم پیش و بعد از پیروزی انقلاب گفت: در حقیقت سفر مقام معظم رهبری به قم به دلیل شخصیت برجسته ایشان و جایگاه ولایت فقیه در بین مسلمانان و شیعیان دنیا که توجه خاصی به بیانات ایشان دارند و البته بدلیل جایگاه قم به خاطر وجود حوزه های علمیه و حضور علمای بزرگ و تأثیر آنها در مناسبات مختلف مذهبی و سیاسی قطعاً دارای ابعاد گسترده جهانی و بین المللی است.

/ 0 نظر / 8 بازدید