آیت الله علوی گرگانی بیانات رهبری مسئولیت مردم و مسئولان را سنگین تر کرد

یکی از مراجع تقلید گفت: بیانات رهبری مسئولیت های خطیری را بر دوش مردم و مسئولان قرارداد و فرمایشات ایشان اتمام حجتی برای آحاد جامعه است.
به گزارش فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در دیدار کارکنان هوا فضای سپاه پاسداران با اشاره به سفر پربرکت رهبرمعظم انقلاب به قم اظهار داشت: حضور رهبری در قم منبع خیر و برکت است، چون موقعیت و جایگاه ایشان، جایگاه رهبری و ولایت است و رهنمودهای معظم له برای هر قشری قابل استفاده و ارزشمند است.
وی رهنمودهای رهبری به مسئولان و مردم قم را دارای بار مسئولیت و وظیفه دانست و افزود: فرمایشات رهبری مسئولیت های خطیری را بر دوش مردم و مسئولین قرار داد و بیانات ایشان اتمام حجتی برای آحاد جامعه است.
این مرجع تقلید ادامه داد: برکت حضور و سفر رهبرمعظم انقلاب تنها برکت مادی نیست، بلکه برکت های وجودی و معنوی فراوانی برای شهر قم به همراه دارد، به طوری که با سفر ایشان کارهای فراوانی سامان گرفت.
آیت الله علوی گرگانی گفت: برکات حضور رهبری در قم، منحصر به مردم این شهر نمی شود و تصمیمات و برنامه هایی که ایشان در سفر قم تصویب و تایید کردند، برای آحاد مردم کشور مفید است و مردم باید قدر این نعمت را بدانند.
وی تلاش دشمنان برای ایجاد مشکلات و سختی ها در زندگی و معاش مردم را روزافزون دانست و افزود: برخی افراد تا زمانی که در آسایش هستند، خود را طرفدار نظام، انقلاب و آرمان های امام می دانند، ولی زمانی که مشکلات و سختی ها بروز می کند، خود را کنار کشیده و می گویند نظام را قبول نداریم.
این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت قرآن و علوم قرآنی در جامعه، قرآن را بهترین وسیله سعادت برای انسان ها دانست و گفت: هر چه استفاده از علوم قرآنی در جامعه گسترش یابد، سعادت آحاد جامعه بیشتر تضمین می شود.
آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: در نظام اسلامی همه فرزند و تربیت شده محضر قرآن کریم هستند، چون حرکت امام امت، نهضت و انقلاب اسلامی بر پایه قرآن و عمل به دستورات آن است.
استقبال بی نظیر مردم
از رهبرانقلاب مقابله عملی
با استکبار و فتنه گران بود
به گزارش فارس از قم به نقل از دفتر آیت الله سیدمحمد هاشمی شاهرودی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به تبلیغات گسترده دشمنان نظام جمهوری اسلامی و سم پاشی های آنان در وارونه نشان دادن واقعیات کشور اشاره کرد و افزود: در این سفر، مردم، عمق ایمان و عشق و علاقه خود را به رهبر معظم انقلاب و در واقع به رکن رکین نظام یعنی «ولایت فقیه» ابراز داشتند.
عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی، خاطرنشان کرد: استقبال مردم از رهبر معظم انقلاب اسلامی نشان داد که مردم با بصیرت قم در صف اول مدافعان از اسلام و مکتب اهل بیت، رهبری و مرجعیت قرار دارند.
آیت الله هاشمی شاهرودی در ادامه این استقبال بی نظیر را مقابله عملی با تبلیغات جریان استکباری دانست و افزود: تبلیغات دروغین برخی فتنه گران هم در طرح همراه نبودن مردم با نظام اسلامی، با این استقبال تاریخی برملا شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بعد حوزوی سفر رهبرانقلاب را از دیگر نکات برجسته و مهم سفر حضرت آیت الله خامنه ای به قم برشمرد و گفت: فرمایشات ایشان برای حوزویان بسیار روشنگرانه، هدایت گر و مفید و سازنده بود. وی به محورهای مختلف سخنان رهبرمعظم انقلاب در دیدار با گروه های مختلف حوزوی اشاره کرد و افزود: تبیین وظایف متقابل حوزه و نظام اسلامی، از مهم ترین فرازهای دیدارهای رهبرمعظم انقلاب اسلامی بود.
آیت الله هاشمی شاهرودی خاطر نشان کرد: فتنه گران بعد از انتخابات، سوالات و شبهات زیادی را ایجاد کردند اما رهبرمعظم انقلاب اسلامی با نظریه های عمیق، دقیق و مطابق با نگاه های فقهی صحیح، انتظارات از حوزه را روشنگرانه تبیین کردند که بسیار ضروری و لازم بود.
وی در ادامه هر یک از نظریات رهبرمعظم انقلاب را دستورالعملی جامع، مفید و ارزنده برای حوزه علمیه برشمرد و با تاکید بر اجرای کامل آنها، این دستور العمل را موجب تحولی بزرگ در حوزه علمیه دانست.
آیت الله هاشمی شاهرودی دستاوردهای مهم سفر رهبرمعظم انقلاب به قم در بعد عمران و توسعه این استان را نیز مورد توجه قرارداد و افزود: به یمن سفر پربرکت ایشان امیدواریم تحولات این استان سرعت بیشتری بگیرد.
سفر رهبرانقلاب به قم به مانور عظیم اقتدار نظام تبدیل شد
به گزارش ایرنا، استاندار قم در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها در محل استانداری قم، از حضور پرشور و حماسی اقشار مختلف مردم بصیر و ولایی قم در استقبال از رهبرفرزانه انقلاب اسلامی و میزبانی شایسته از ایشان قدردانی کرد و گفت: خداوند متعال را برای این توفیق میزبانی سپاسگزاریم.
حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسین موسی پور» با بیان این که سفر 10 روزه ولی امر مسلمین، حلاوت و شیرینی ایام نورانی و فرخنده دهه کرامت را به کام مردم قم مضاعف ساخت افزود: این ایام پرخیر و برکت برای ما دهه کرامت جدیدی را رقم زد و نشان داد اهالی قم به حق شایسته سلام خدا بوده و بی جهت نیست که این بلد طیبه مورد سفارش و عنایت ائمه اطهار(ع) قرار گرفته واهل بیت آن را به عنوان مامن و ملجاء خود قرار داده اند. وی با اشاره به دستاوردهای این سفر تاریخی تصریح کرد: در حالی که دشمنان نظام از مدت ها قبل توطئه های گسترده ای را برای اخلال در این سفر و استفاده از آن به عنوان حربه ای برای ضربه زدن به نظام تدارک دیده بودند اما این سفر پرخیر و برکت رهاورد بزرگی را برای نظام، کشور و استان به همراه داشت.
اجرای منویات رهبرانقلاب حوزه را به قله عزت و عظمت می رساند
به گزارش رسا، آیت الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه های علمیه، ظهر یک شنبه در نشستی خبری که به مناسبت سفر مقام معظم رهبری به قم با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس قم، از حضور با برکت ده روزه ایشان در شهر فقاهت و مرجعیت قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه سفر ده روزه رهبرانقلاب اسلامی بسیار با برکت برای حوزه های علمیه و استان قم بود، استقبال باشکوه اقشار مختلف مردم، مراجع، حوزویان، طلاب، علما، روحانیان و اساتید حوزه علمیه قم از مقام معظم رهبری را نشانگر پیوند عمیق با رهبری و ولایت فقیه دانست.
مدیرحوزه های علمیه تصریح کرد: حضور ده روزه مقام معظم رهبری در شهر قم و دیدارهایی که ایشان با مراجع، علما و طلاب و روحانیان داشتند نشان دهنده عنایت و اهتمام حضرت آیت الله خامنه ای به حوزه های علمیه است.

/ 0 نظر / 17 بازدید